Abdurrahman Dilipak'tan Olay Çıkış!

Tarih : 01 Mart 2021, Pazartesi 11:50 Son Güncelleme : 01 Mart 2021, Pazartesi 11:50
Abdurrahman Dilipak'tan Olay Çıkış!

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, yazılarındaki uyarılardan birilerinin rahatsız olduğu görüşünü dile getirdi. "Kimlerin ayağına bastığımı biliyorum" diyen Dilipak, "Son bir darbeyi 81 ilde suç duyurusu ve tazminat davası ile indirmeyi denediler" ifadesini kullandı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, kadınlara yönelik sözleri nedeniyle AK Partililerin 81 ilde suç duyurusunda bulunduğunu hatırlattığı bir yazı kaleme aldı.

'Geçmiş zaman olur ki' başlığıyla yayımlanan yazısında "Bugün İstanbul Sözleşmesi, ya da Kovid skandalı, yolsuzluk tartışmaları ve daha birçok konu bu süreçte yaşanan olumsuzlukların gölgesinde, için için yanan bir ateş gibiyken, sonunda bir anda alev almaya başladı. Gençlik, aile, eğitim, hepsi ihale tartışmalarının gölgesinde kaldı" ifadesini kullanan Dilipak, şöyle devam etti:

"Benim yazılarımda, hep bu tehlikeli gidişle ilgili uyarılar vardı ve birileri bundan rahatsız oluyordu. Kimlerin ayağına bastığımı biliyorum. Önce, teşkilatlar, ardından üniversiteler ve diğer kamu kuruluşları ile temas noktaları kopartıldı. Derken STK’larla alakamı kesmeye çalıştılar. En sonunda Media ile bağımı koparmayı denediler. Son bir darbeyi, 81 ilde suç duyurusu ve tazminat davası ile indirmeyi denediler. Ama bu oyunları geri tepti. Kötü bir şekilde deşifre oldular ve halk bu oyunu gördü. Kim olduklarını gördük ve onları bu yüzleri ile de tanımış olduk.

'MÜSLÜMANLARIN ATANMAMIŞ VE SEÇİLMEMİŞ SÖZCÜSÜYÜM'

Ben yarım asırdır, oldu-bitti şeklinde, Müslümanların atanmamış ve seçilmemiş sözcüsüyüm. Onlardan bir şey istemedim. Ve hep onların, daha doğru Hakkın ve halkın gören gözü, işiten kulağı, tutan eli, haykıran sesi oldum, elhamdülillah!

Bana haddimi bildirmek isteyenlere Hak ve Hakkın dostları haddini bildirdi hep. Hep bu yolda yürüyen, Allah’ın ipine tutunanların yardımcısıdır Allah. Kimi fedakarlıklarının karşılığını bu dünyada görür, kimi ahirette çok daha fazlası ile görür. Allah bizlere dünyada da ahirette de afiyet versin inşallah!

'KADERİMDE BUGÜNLERİ DE GÖRMEK VARMIŞ'

Bu işlerin tekrar yoluna girmesi için, hepimizin, kınayanların kınamalarından korkmadan, daha akıllı, dürüst ve cesaretle, Allah’a dayanıp, sa’ye sarılıp, hikmete ram olarak daha çok çalışması gerek. Bütün darbeleri gördüm. Kaderimde bugünleri de görmek varmış. Bakalım, bundan sonra daha neler göreceğiz. İnşallah 'emri bil maruf ve nehyi anil münker'den vazgeçmeyiz, 'sırat-ı müstakim'den sapmayız."