Acun Ilıcalı'nın Yeni Hedefi NBA!

Tarih : 09 Temmuz 2022, Cumartesi 16:01 Son Güncelleme : 09 Temmuz 2022, Cumartesi 16:01
Acun Ilıcalı'nın Yeni Hedefi NBA!

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City yeni sezon hazırlıkları kapsamında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka öncesinde takımın Teknik Direktörü Shota ve oyuncusu Ozan Tufan ile kameraların karşısına geçen Acun Ilıcalı hayalinin ne olduğunu açıkladı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City yeni sezon hazırlıkları kapsamında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka öncesinde takımın Teknik Direktörü Shota ve oyuncusu Ozan Tufan ile kameraların karşısına geçen Acun Ilıcalı hayalinin ne olduğunu açıkladı.

Acun Ilıcalı basın toplantısında özetle şu ifadeleri kullandı:

"Bundan bir yıl önce bir hayalle yola çıktım, hayalim de İngiltere'de bir futbol takımına sahip olmaktı. Hayalim 6 ay sonra gerçek oldu. Mayıs, haziran aylarında ilk adımımı attım. Dünyanın en önemli futbol noktasında maceramız 6 ay sonra gerçekleşti ve ocak ayında Hull City'nin sahibi oldum. Bu yolda yürürken kafamda olan tek bir şey vardı, başarı, başarı, başarı... Başka hiçbir şeye konsantre olmadım hayatım boyunca. Allah nasip etti, şu anda biz Acun Medya olarak dünyanın en büyük prodüksiyon şirketiyiz. Benim açımdan hayat hep bir mücadele. Hull City ile de kendi alanımın dışında, dünyanın en önemli sporu olan futbol dünyasına girmiş oldum."

SHOTA'NIN GÖZLERİNDE İNANCINI GÖRDÜM

Satın alma süreci sonrasındaki İlk 6 ayda kendilerinin misafir olduğunu dile getiren Ilıcalı, "Umarım gelme fırsatınız olur, dünyada görmüş olduğum en sıcakkanlı insanlardan bir kitle. Türk bayraklarını tribünlerde dalgalandıran bir taraftar kitlesi. Çok güzel bir şehrin, güzel takımının sahibi olmak benim için bir ayrıcalık. Her sene bir öncekinden daha iyi geçti. Takımı aldıktan sonra da takımda önemli gelişmeler oldu. Artık biz misafir değiliz. Bu haziran itibarıyla transfer dönemi de başladığı için, takımın kadrosuyla ilgili tam anlamıyla biz tasarruf sahibi olabiliyoruz. Çok önemli bir döneme giriyoruz. Benim hayalim, Türkiye'nin yurt dışındaki temsilcisi olmak, takım olarak. Türk halkının sahiplendiği bir takım olmak. Bu güzel şehrin, güzel insanlarıyla vatandaşlarımızı buluşturmak" dedi.

Teknik direktör Shota Arveladze'nin göreve getirildiği süreçten bahseden Ilıcalı, "Sevgili Shota'yla görüşmemizde, gözlerinde benim hayalime olan inancını gördüm. O gün itibarıyla bu yolda beraber yürüyebileceğimizi anladım" diye konuştu.

OZAN, OLAYIN MADDİ TARAFINI HİÇ KONUŞMADI

Ozan Tufan'ı transfer edebilme ihtimali oluştuğunda çok heyecanlandığını kaydeden Acun Ilıcalı, "Sevgili Ozan'ı transfer edebilme ihtimalim oluştu. Fenerbahçe ile sorun yaşadığı için, Fenerbahçe'ye başta başkanımız Ali Koç olmak üzere teşekkür ediyorum, bize yakınlık gösterdiler. Ben ilk teklifimi sevgili Ozan'a yaptım. Yine karşımda hayallerini gerçekleştirememiş, gerçekleştirmek için de fazlasıyla enerjisi olan, projeme tamamen inanan, olayın maddi tarafını hiç konuşmayan, sadece başarı odaklı bir insanla konuştum" ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE BAŞKANLIĞI SORUSU

Acun Ilıcalı, "Fenerbahçe başkanlığını düşünüyor musunuz" sorusuna ise "Fenerbahçe başkanlığını düşünmüyorum. Çok yakın dostum olan Ali Koç, şu anda başkan. Sabahtan akşama kadar, günde 15-20 saat Fenerbahçe için bir çaba içerisinde. Sportif başarısızlıklar olmuş olabilir ama bir tecrübe zamanı geçirmek gerekiyor başkanlıkta. Başkanımız bu süreci geçirdi. Kulübün geleceğini çok parlak görüyorum. Ne zaman istenirse elimden gelen her yardımı kulüp için yaparım. Bunu söylememe de gerek yok" yanıtını verdi.

Acun Ilıcalı ayrıca, "Başka bir spor dalında bir çalışmanız var mı" sorusu üzerine, "Şu an bir planım yok ama ileride durumum olursa, NBA'de bir takım almak isterim" dedi.