Ahmet Hakan'dan AK Parti'ye Sert Sorular!

Tarih : 29 Mart 2021, Pazartesi 10:52 Son Güncelleme : 29 Mart 2021, Pazartesi 10:52
Ahmet Hakan'dan AK Parti'ye Sert Sorular!

Kürşat Ayvatoğlu'nun uyuşturucu kullandığına dair haberlerin ardından Ahmet Hakan, AK Parti'nin atması gereken 5 adımı sert sorularla yazdı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

AK Parti Genel Merkezi'nde çalışan Kürşat Ayvatoğlu'nun kokain kullandığına yönelik çıkan görüntüler ve haberlerin ardından Ahmet Hakan sert bir yazıyı kaleme aldı.

Ahmet Hakan, 'Kokainci eleman' tanımlaması ile AK Parti'nin Kürşat Ayvatoğlu meselesiyle ilgili atması gereken 5 adımın ne olduğunu köşesine taşıdı.

Hürriyet'teki köşesinden AK Parti'ye sert sorular yönelten Hakan "Sigaraya bile tahammül edemeyen, sigarayla mücadele konusunda asla taviz vermeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderlik ve önderlik yaptığı bir partidir." hatırlatmasını yaptı.

İşte Ahmet Hakan'ın o yazısı...

KOKAKİNCİ ELEMANLA İLGİLİ AK PARTİ'NİN ATMASI GEREKEN BEŞ ADIM

AK Parti Genel Merkezi’nde büro görevlisi olarak çalışan Kürşat Ayvatoğlu adlı elemanla ilgili son durum şudur:

Uyuşturucu temin ettiği için Emniyet güçleri tarafından yeniden gözaltına alındı. Yani bu kez uyuşturucuyu temin etmekle suçlanıyor.

Tabii ki suç şahsidir, partiye mal edilemez ama bu elemanın bir de şu durumu var:

Lüks ve şatafat içinde yaşadığı fotoğraflara yansıyor.

Kokaindi, pudraydı, şekerdi falan... Gülündü eğlenildi...

Ama işin şakaya gelir yanı yok.

Bu elemanla ilgili olarak...

AK Parti’nin süratle atması gereken beş adet adım var:

ADIM BİR: Bu elemanın AK Parti Genel Merkezi’nde işe alınmasına kimler aracılık etmiştir? Bir yıl önce bu iş nasıl gerçekleşmiştir? Konu enine boyuna araştırılmalıdır. Ve özeleştiri yapılmalıdır.

ADIM İKİ: Kokain kullanan ve kokain temin eden bir adamın AK Parti Genel Merkezi’ne kadar sokulabilmesi nasıl mümkün olmuştur? Boşluk nerededir? Sorunun cevabı bulunmalı ve bu tür boşluklara yer verilmemelidir.

ADIM ÜÇ: Kokain kullanmak suçlaması yeterince ağır bir suçlamayken... Bu eleman, şimdi de kokain temin etme iddiasıyla karşı karşıyadır. AK Parti Genel Merkezi, bu elemanın üzerine hukuki yoldan gidilmesinin takipçisi olmalıdır.

ADIM DÖRT: Bu elemanın lüks ve şatafat içinde nasıl yaşadığı konusu da çok önemlidir. AK Parti, bu konunun üzerine de titizlikle gitmelidir. Bu elemanın, bu şatafatının kaynağı bulunmalıdır.

ADIM BEŞ: Bu elemanın lüks ve şatafatının kaynağı, eskiden çalıştığı yerel yönetim midir? Bu sorunun üzerine gidilmeli. İşin kaynağı ortaya çıkarılmalı. Şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşılmalı. Ve suç duyurusunda bulunulmalı.

AK Parti...

Sigara konusunda bile aşırı hassas olan, sigaraya bile tahammül edemeyen, sigarayla mücadele konusunda asla taviz vermeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderlik ve önderlik yaptığı bir partidir.

Parti yetkililerinin olaya bu açıdan da yaklaşarak konuyu asla geçiştirmemeleri, aksine konunun üzerine üzerine gitmeleri gerekir.