Ali Koç Canlı Yayında 50 Milyon Dolar Bağışladı!

Tarih : 25 Temmuz 2018, Çarşamba 10:26 Son Güncelleme : 25 Temmuz 2018, Çarşamba 10:26
Ali Koç Canlı Yayında 50 Milyon Dolar Bağışladı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FBTV'de katıldığı 'Camiaya Sesleniş' programında kulübe 50 milyon dolar hibe ettiğini açıkladı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Seçildikten sonra yapılan bağımsız araştırmalar sonucu durumun açıklanandan vahim olduğunu söyleyen Koç, sermaye arttırımı için ortaya koyulması gereken 50 milyon doları kendisinin Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'ne hibe ettiğini. Bu tür fedakarlıkları bütün hissedarlardan beklediğini söyledi.Öte yandan Ali Koç, sponsorluk görüşmelerinde sona gelindiğini ve kulübe 20 milyon dolarlık bir gelirin olacağını ifade etti.Ali Koç'un konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

"Sermaye artırımı konusu seçim sürecinde biraz aşağılanmıştı, hatta benim hissedar olacağım söylenmişti, seçimden sonra, ''Hani ne oldu?'' denildi. İyi niyetli olarak bilsinler diye söylüyorum. Sermaye artırımı 5-7 hafta sürer. SPK ile muhtelif görüşmelerimiz oldu, burada hala görüşmelerimiz devam ediyor. SPK'nın nihai açıklamasını bekliyoruz, sonrasında gideceğiz. Fenerbahçe'nin mevcut sermayesi 28.280.000 sermaye arttırımı sonrası gelmek istediğimiz miktar 98.980.000. Amacımız, derneğimizin koyacağı sernaye artırımı ve diğer yatırımcıların 353 milyon TL'lik kaynağı Fenerbahçe A.Ş. ye girmesi için girişimleri yaptık.Hibe ettiğim rakam 50 milyon Dolar. Derneğimizde hibe olarak derneğe girecek, o saatten sonra da sahip dernek olacak. Ben de diğer yatırımcılardan rica ediyorum, Fenerbahçeli hissedarlara sesleniyorum, rica ediyorum lütfen destek olun katılın. Bu kaynak girdisi sadece nefes aldıracak. Seferberlik ilan edeceğiz demiştim. Değerli yatırımcılar, Fenerbahçeli yatırımcılar lütfen yatırımlarınızı yapın.Küçük yatırımcılar bana kızıyor olabilir ancak bana inanın uzun vadede bizim amacımız yükselmek. Uzun vadede amacımız Fenerbahçe'yi çok daha iyi maddi konuma getirebilmek. Altyapı, sportif başarılar, Avrupa'da boy göstererek taraftarımızın yapacağı destekler bizi yükseltecek."