Ali Koç’a Soru Soran Muhabir İşten Kovuldu!

Tarih : 21 Şubat 2020, Cuma 09:40 Son Güncelleme : 21 Şubat 2020, Cuma 09:40
Ali Koç’a Soru Soran Muhabir İşten Kovuldu!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un düzenlediği basın toplantısında, 'şike kumpası'yla ilgili soru soran A Spor muhabiri Göktuğhan Argın'ın işine 'tazminatsız' son verildi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Geçen hafta Ali Koç ve Fenerbahçe camiasını zor durumda bırakacak bir görüntülü haber yapan ve Fenerbahçe camiasının tepkisine neden olan AKP'nin yayın organlarını bünyesinde barındıran Turkuvaz Grubu'nun spor kanalı A Spor'un muhabiri Göktuğhan Argın, toplantıda, "Fenerbahçe'ye şike kumpası yapıldığı dönemde bazı tutanakları gördüm. FETÖ'nün yaptığı uygulamalar var.." ifadesini kullanıp, 3 Temmuz duruşuyla ilgili bir soru sormuştu.

Bu soruya, Koç, "Çalıştığın kanal gibi fantastik bir soru" karşılığını vermişti.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

İşte bu gelişmelerin ardından, genç muhabir Twitter adresinden açıklamalarda bulundu. Argın, sosyal medya hesabından “Dün Fenerbahçe Başkanı Sayın Ali Koç’un düzenlemiş olduğu basın toplantısına katılıp kurumu zor durumda bırakacak soru sorduğum gerekçesiyle hukuk kurallarına uymayan bir usülle A Spor’daki işime tazminatsız son verilmek istendiği tarafıma söylendi.

Rızkın tek teminatçısının Cenabı Allah olduğunu bilen bir kulu rızıkla korkutmaya çalışanlara ancak gülerim.Meslek etiğinden,doğru bildiğimden ve değerlerimden asla vazgeçmedim ve geçmeyeceğim.Fenerbahçe’yi savunmanın bir bedeli varsa seve seve öderim.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir Türk Milliyetçisi olmanın bedeli varsa bunu seve seve öderim” açıklamasını yaptı.