'Anadolu Ateşi' Diyarbakır’da sahne aldı

Tarih : 15 Ekim 2017, Pazar 16:42 Son Güncelleme : 15 Ekim 2017, Pazar 16:42
'Anadolu Ateşi' Diyarbakır’da sahne aldı

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu 16'ncı yılına özel Diyarbakır'da gösteri sundu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Diyarbakır’da gösteri sundu.
Halk danslarına getirdikleri modern yorumlarla adını duyuran Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 16'ncı yılına özel Diyarbakır'da sahneye çıktı. Merkez Yenişehir ilçesindeki Seyrantepe Kapalı Spor Salonu'ndaki gösteri ile topluluk, Anadolu'nun yedi bölgesinden derlenen halk dansı motiflerinden oluşan koreografi ile izleyicilerden beğeni topladı.

Anadolu Atesi


İzleyiciler, zaman zaman gösteriye alkışlarla eşlik etti.


Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan

, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakırlılar ile buluşmaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi.


Erdoğan, 16'ncı yıllarını kutlamak için Türkiye turnesi yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu:


"Ege Bölgesi'nde Bodrum, Muğla, Marmaris, Çeşme, Kuşadası, Antalya ve Güneydoğu turnesi. Dün Mardin’deydik, bugün buradayız. Biz en iyi seyircinin İzmir’de olduğunu düşünürdük. İzmir ile Diyarbakır seyircisinin reaksiyonunun aynı, birbirine yarışır derecede iyi olması çok hoşuma gitti."
Diyarbakır kültürünün yaptıkları danslarda önemli bir yeri olduğunu aktaran Erdoğan, dün Mardin'de coşku ve güzelliği gördüklerini söyledi.


Erdoğan, bütün Türkiye'nin Mardin gibi olması, kardeşlik ve çok kültürlülüğün bulunması temennisini dile getirerek, "Aynı duyguyu burada da taşıyorum. Diyarbakır kültürünün bizim danslarımızda çok önemli bir yeri var. Bizim dansçılarımızın partneri olduğu Dicle Üniversitesinin bizde çok önemli yeri var. Burada konservatuarda okuyan öğrencilerim var benim. O yüzden çok yakınız ve burada da bir dans akademisi açacağız." diye konuştu.