Ankara'nın Yeni Belediye Başkanı Kim Olacak?

Tarih : 05 Kasım 2017, Pazar 21:14 Son Güncelleme : 05 Kasım 2017, Pazar 21:14
Ankara'nın Yeni Belediye Başkanı Kim Olacak?

Gökçek'ten boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirilecek ismin belirlenmesi için yapılan temayül yoklamasında birinci sırada Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, çıktı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı. Temayül yoklamasında birinci sırada Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ikinci sırada Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, üçüncü sırada Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün çıktığı belirtildi. Nihai kararın verilmesinin ardından sonuçlar Pazartesi günü kamuoyuna duyurulacak.

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için temayül yoklaması AK Parti Genel Merkezinde yapıldı. Partinin çok amaçlı salonuna kurulan 7 sandıkta oylamalar gerçekleştirildi.

"DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM ZAMANI"

7 sandıkta, MKYK üyeleri, il başkanları, ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, milletvekilleri ve büyükşehir il meclis üyeleri oy kullandı. Toplantıda konuşan AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, değişim, dönüşüm ve yenilenmenin her zaman AK Parti'nin gündeminde olacağını belirterek, "Bundan sonra da olmaya devam edecektir. Milletimizin söylediklerine her zaman kulak verdik. Milletimizin eleştirilerine, görüşlerine her zaman dikkat kesildik. Milletimize bugüne kadar sırtımızı dönmedik, bundan sonra da asla dönmemiz söz konusu olmayacak." ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM ÇIKIŞI
AK Parti'nin icraatlarına değinen Şahin, "Erken seçim safsatasıyla yer almaya çalışmak bu ülkeye ihanettir. Aziz milletimizin bu boş laflara karnı toktur" dedi.

"BU PARTİ DEDİKODULARIN PARTİSİ DEĞİLDİR"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya da, belediye başkanları ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığını belirterek, "Her yıl her belediye başkanımızla ilgili anket yapıyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri nedir? Bu değerlendirmeleri belediye başkanlarımızla paylaşıyoruz. Bunu niye yapıyoruz? Birincisi, şehrin hukukunu korumak için yapıyoruz. İkincisi, kurumun hukukunu korumak zorundayız. Üçüncüsü, belediye başkanımızın hukukunu korumak zorundayız. Biz, belediye başkanımızı kumpaslarla, kasetlerle ne getiririz ne de göndeririz. Bizim belediye başkanlarımız bu partini emanetidir. Bu parti, dedikoduların partisi değil, sosyal medyada yazılan kampanyalarında ya da köşelerinde insan harcamak için kalem sallayan kalemşörlerin bildiklerini yaparak kalem harcadıkları parti değildir" şeklinde konuştu.

ANKARA İÇİN ADI GEÇEN İSİMLER DE OYLARINI KULLANDI
Gökçek'in ardından Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için isimleri geçen Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da toplantıya katılan isimlerdendi.