Aşılamada Yaş Sınırı 12’ye Düştü!

Tarih : 06 Eylül 2021, Pazartesi 11:34 Son Güncelleme : 06 Eylül 2021, Pazartesi 11:34
Aşılamada Yaş Sınırı 12’ye Düştü!

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede aşılamada yaş sınırı 12’ye düştü. Aşı, isteğe bağlı ve veli onayı ile yapılacak, randevular ise e-Nabız üzerinden alınabilecek.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Sağlık Bakanlığı, 12 yaş ve üstü gençler için sisteme randevu tanımlandığını açıkladı. TRT Haber’in aktardığına göre aşı, isteğe bağlı ve veli onayı ile yapılacak, randevular ise e-Nabız üzerinden alınabilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Eylül'deki Bilim Kurulu toplantısı sonrası 12 yaş üstü kronik rahatsızlığı olanların aşı yaptırabileceğini duyurmuştu: "18 yaş ve üstü üniversite öğrencileri için tanımladık. 15 yaş ve üstü için de tercihe bırakmıştık. 12 yaş üstü kronik hastalığı, ek hastalığı olan çocuklarımız içinde ayrıca tanımlama yaptık. 12 yaş üzeri zorunlu değil. 15 yaş üstü olduğu gibi tercihe bırakarak devam edilmesi kanaatindeyiz. Aşının zorunlu olarak yapılmasını çocuklarda değil, ek hastalığı olanlar için önemsiyoruz, tanımladık. 12 yaş üstü de 15 yaş üstü olduğu gibi tercihe bağlı yapılabilir."