Azra Kohen Fi Dizisine Tepki Gösterdi!

Tarih : 23 Temmuz 2019, Salı 12:18 Son Güncelleme : 23 Temmuz 2019, Salı 12:18
Azra Kohen Fi Dizisine Tepki Gösterdi!

Yazar Azra Kohen, Fi dizisiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Azra Kohen, Fi dizisinin, kitabıyla hiçbir benzerliğinin bulunmayacak hale getirildiğini belirtti ve kendisi için utanç verici olduğunu dile getirdi.

Yazar Azra Kohen, siyasi bakışın ilişkilere etkilerine, televizyona uyarlanan ‘Fi’ dizisi ile dava sürecinin yanı sıra toplumda kadının yeri ve önemi üzerine Şalom'a konuştu.

Fi dizisinin, kitabıyla hiçbir benzerliğinin bulunmayacak hale getirildiğini belirten Kohen, kendisi için utanç verici olduğunu dile getirdi.

Şalom Gazetesi’nden Zehra Çengil Küçük’ün röportajında yer alan o kısım:

'Fi dizisi utanç verici hale geldi, izlerken kahroldum'

- Fi – Çi – Pi’nin ekranda olması aslında çok ses getirdi ama şu an bir dava süreci var. Bahseder misiniz?

Mahkemeye intikal etti olay. Bana verilen sözler ve bu sözlere uygun bir kontratımız vardı. Kendimi anlamı korumakla yükümlü hissediyorum. Fi dizisi ikinci sezonundan itibaren kitapla hiç benzerliği bulunmayacak şekilde karakterlerin alındığı bambaşka, yüzeysel bir hikâyeye, benim açımdan utanç verici hale dönüştü, ben de engelledim. İzlerken kahroldum. İkinci sezonu, dördüncü bölümden sonra izlemedim. Çok iyi bir kontratım vardı, çizgiyi bu kadar aşacaklarını düşünmemiştim. Yarattığım karakterlere sahip çıkıyorum. Diziyi bitirmek de çok zordu ama bitirdim.