Berkay kavgasına kadar çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Tarih : 08 Kasım 2018, Perşembe 14:58 Son Güncelleme : 08 Kasım 2018, Perşembe 14:58
Berkay kavgasına kadar çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

"Arda Turan zirveye ulaşıp da orada duramamanın ne demek olduğunu Türkiye’ye gösteren insan"

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Kanal D'de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Özkök Ahmet Kural - Sıla olayından Arda Turan - Berkay kavgasına kadar çok konuşulacak açıklamalar yaptı.O gece harika bir geceydi. Ahmet bize yemek yaptı. O çok güzel yemek yapar. 20 yıl boyunca oturduğum bütün masalarda ‘arkadaşlar aramızda gazeteci var’ diyerek bana laf sokuyorlardı. Gazeteci olduğumu unutup bir masaya oturdum.


Yan yana gördüğümde çok sevindim. Kitap tanıtımındaki fotoğraflar çıkıca Ahmet ve Sıla’dan izin istedim.Ahmet biraz sessizdi. İçki içmemeye özen gösterdi. Frenli gidiyordu. ‘abi ben kontrol etmeye çalışıyorum’ dedi.Sıla’yı çok severim. O duruşu olan bir kız. Bunu yaparak iyi yaptı. Kendisini de tehlikeye attı. Ama iyi yaptı. Bana Ahmet Güneştekin telefon etti ‘duydun mu’ dedi, ben şok oldum. Ya çok iyi oynadılar, ya da ben aptalım insanları anlamıyorum.Bir kadınla bir erkek arasındaki ilişkiye karışmamak lazım. Başka bir kimya. Ama kamuya yansıdığı zaman hepimizin söyleyecek lafı var. Çok şaşırdım ben.


Sıla durup dururken böyle bir hadise çıkaracak kadın değil. Sahnesinden başka ortalıkta görünen bir kadın değil. Sıla bu noktaya geldiyse belli ki tatsız olaylar var. Belli ki bir olay var ortada. Sıla da bunu söylediği gibi…Ahmet’in ifadesini okudum. O ifade de takıldığım şeyler var. 11 kere Sıla Hanım diyor. Sıla Hanım lafı o yaşta, o dünyada bir insanın kullanacağı laf değil. Ben ifade vermeye gitsem 11 yerde Tansu Hanım demem. Ya Tansu derim, ya Tansu Özkök derim. Bu terminoloji kendisine daha muhafazakar bir erkek profili çizmek istiyor gibi geldi bana.Zaten iki tane muhafazakar yazar Nagehan Alçı ile Ersoy Dede çıkıp 'bunun bahanesi olmaz' dediler. Erkek olarak bununla yüzleşeceksin. Gerekçeler ne olursa oldun.


İnsanın içinde şiddet eğilimi olabilir. Ben şuna inanıyorum şiddet eğilimi önlenebilir, eğitilebilir…Ben Ahmet Kural’a bu soruları sordum. Dün gece sabaha karşı bana cevaplarını göndermiş. Bu olayda benim ikna olup olmamamın hiç önemi yok."BİRLEŞTİĞİMİZ İKİ TANE KONU VAR"


Geçenlerde GS – FB maçına gittim. Futbolun geldiği nokta berbat. Her konuda ikiye bölünen Türkiye’de iki tane konu var bizi birleştiriyor. Biri hayvana karşı şiddet, ikincisi kadına karşı şiddet…