Bir Radyo Hikayesi: Pişman İnsanlar Cemiyeti

Tarih : 07 Kasım 2017, Salı 01:16 Son Güncelleme : 07 Kasım 2017, Salı 01:16
Bir Radyo Hikayesi: Pişman İnsanlar Cemiyeti

Geçtiğimiz yıl aralık ayında dinleyicilerine merhaba diyen Reha Özcan ve Aytek Teoman, Pişman İnsanlar Cemiyeti isimli programlarıyla yıllardır duygu eksikliği eleştirileri alan radyo programcılığında adeta 90'ları yaşatıyor dinleyicilerine.

Kaynak : OYDAR Editör : Medya Alemi

Geçtiğimiz yıl aralık ayında dinleyicilerine merhaba diyen Reha Özcan ve Aytek TeomanPişman İnsanlar Cemiyeti isimli programlarıyla yıllardır duygu eksikliği eleştirileri alan radyo programcılığında adeta 90'ları yaşatıyor dinleyicilerine. Geride kalan bir yıllık zaman zarfında TEGV yararına konserler ve özlenen radyo geceleri gibi birçok aktiviteyi bu sürece sığdıran ikili, şimdi ise radyodaki hikayelerini yeni kitaplarında dinleyiciler ve kitapseverlerle buluşturdu.

Programla aynı isimle çıkan Pişman İnsanlar Cemiyeti kitabı, Reha Özcan ve Aytek Teoman’ın kaleminden dökülen satırların yanısıra, canlı yayında yaşanan hatıraları da barındırıyor. Hemen Kitap etiketiyle okuyucularla buluşan Pişman İnsanlar Cemiyeti, Türkiye’nin önde gelen kitabevlerinde ve birçok dijital kitap satış kanalında satışa sunuldu.

Radyonun sadece bir müzik kutusundan ibaret olmadığına ve insanlara hala dokunabildiğine inanan Reha ve Aytek, internet üzerinden yayın yapılsa dahi önemli olanın, radyonun dokusu ve duruşu olduğuna inanıyor. Kendini tekrar eden duygulardan kurtulup özgürce hüzünlenebilmek ve gülebilmek, onlara göre hayattaki ve programlarındaki en önemli unsur.

İkilinin, dinleyicileri ve okuyucuları için bir de sürprizi var. Reha Özcan ve Aytek Teoman, 12 Kasım Pazar saat 13:00’te, TÜYAP’ta düzenlenen 36. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nda sevenleri için yeni kitaplarını imzalayacaklar.