Birce Akalay'ın Paylaşımını İnstagram Kaldırdı!

Tarih : 09 Mart 2020, Pazartesi 14:34 Son Güncelleme : 09 Mart 2020, Pazartesi 14:34
Birce Akalay'ın Paylaşımını İnstagram Kaldırdı!

Oyuncu Birce Akalay, sosyal medya üzerinden kadınlar günü konulu bir paylaşım yaptı.İnstagram bu paylaşımı çıplaklık içerdiği kanaatını getirdi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Instagram hesabını aktif olarak kullanan ve yaptığı paylaşımlarda gündeme dair göndermelerde bulunmayı da ihmal etmeyen Birce Akalay’ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili paylaşımda bulunmak adına kullandığı fotoğraf, Instagram’ın çıplaklık filtresine takıldı ve Akalay’ın paylaşımı kaldırıldı.

Güzel oyuncu son derece masum bir kare tercih etmiş olmasına rağmen kendisine uygulanan bu yasağa anlam veremezken tepkisini ‘Teşekkürler Instagram’ satırları ve alkış emojileri ile gösterdi.

Akalay’ın paylaşımının ‘çıplaklık ve cinsellik kuralları’ gereği kaldırılmasına anlam veremeyen ve tepki gösteren isimler arasına oyuncunun ünlü arkadaşları da katıldı.

İşte Birce Akalay’ın paylaştığı ve kaldırılan fotoğraf:

“Kadınları öldürmeyin. Tecavüz ve taciz etmeyin. Vurmayın, sövmeyin, haklarını gasp etmeyin, ötekileştirmeyin, istediğiniz şekillere sokmaya, seslerini kısmaya, varlıklarını, kimliklerini, amaçlarını, hayallerini yok etmeye çalışmayın, içlerindeki çocuğu aşağılamayın, bedenlerini metalaştırmayın, kategorize etmeyin yeter! Yoksa bize her gün kadınlar günü.”