Burcu Demirtaş Bahçelerim Adlı Single Çalışması Yayınlandı!

Tarih : 10 Temmuz 2020, Cuma 13:28 Son Güncelleme : 10 Temmuz 2020, Cuma 13:28
Burcu Demirtaş Bahçelerim Adlı Single Çalışması Yayınlandı!

2012 yılında “o ses Türkiye “ yarışmasında çeyrek finale yükselerek ses getiren Burcu Demirtaş ‘Bahçelerim’ adlı single çalışması yayınlandı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Burcu Demirtaş 06.09.1991 yılında Düzce de doğdu. Annesi ev hanımı , babası Kızılay’dan emekli olan Burcu Demirtaş’ın 2 abisi var. Aslen Artvinli olan burcu Demirtaş , müziğe küçük yaşlarda şarkı söyleyerek başladı . İlkokulda ve Ortaokulda müzik öğretmeninin keşfetmesi sonucu bir çok etkinliklerde şarkı söyledi . Müzik öğretmeninin desteği ile Erdemir Ereğli Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü kazandı . Lise eğitimini Zonguldak Ereğli de tamamlayan burcu ; yetenek sınavlarını geçerek Bolu Abant İzzet Baysal eğitim fakültesi müzik öğretmenliği bölümünü kazandı . Bolu’da çeşitli mekanlarda ve otellerde sahne aldı .

2012 yılında dönemin ses getiren yarışması ‘O ses Türkiye ‘ yarışmasına katıldı ve çeyrek finale yükseldi . Yarışmanın ardından gelen teklifleri okulunu bitirmek istediği için erteledi . 2017 yılında ise Çağla Şikel sunumuyla yayınlanan “Ben Söylerim” yarışmasında 6 hafta boyunca yarıştı.

Okulunu bitirdikten sonra iki yıl süre ile Ankara da çeşitli mekanlarda sahne aldı.

Bir dönem Kanal D ekranlarında yayınlanan “Gel Barışalım “ adlı gündüz kuşağı tv programında orkestrası ile birlikte çalışıp solistlik yaptı .

Beşiktaş’da bir süre kafe işletmeciliği yaptıktan sonra özel bir kolejde asıl mesleği olan öğretmenliğe başladı .

Pandemi döneminde tesadüfen İnstagram üzerinden çok sevdiği sanatçılardan biri olan Rafet El Roman’ın canlı yayınına katılarak kendi bestesini söylemesiyle ilgi topladı.

Rafet El Roman’ın bestesini beğenmesi ve destek olmasının üzerine single çalışmaları başladı .

Şarkının aranjesini Rafet El Roman üstlendi , klibini ise Burcu Demirtaş kendisi üstlendi .

Öğretmenlik mesleğine hala devam etmekte olan Burcu Demirtaş , 2015 yılında yazdığı şarkısı olan “Bahçelerim” adlı yeni single’ını Rafet El Roman imzası ve desteği ile El Roman Müzik yapım şirketinden çıkartarak dinleyiciyle buluşturdu .