Cenk Sarıkaya’ya 45 Yıllık Vakıfta 3 Ünvan Birden!

Tarih : 14 Eylül 2020, Pazartesi 18:36 Son Güncelleme : 14 Eylül 2020, Pazartesi 18:36
Cenk Sarıkaya’ya 45 Yıllık Vakıfta 3 Ünvan Birden!

Seçkin isimler tarafından 45 sene önce kurulan FİLM-SAN VAKFI ‘na başarılı bir isim getirildi. Vakfın Kurucu Şeref üyeliğine ardından da Vakıf Genel Koordinatörü ve Danışmanlığı görevine halen Radyo Trafik'de yayın yapmaya devam eden Radyo Programcısı Cenk Sarıkaya getirildi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

1975 yılında Hülya Koçyiğit, Murat Soydan, Muazzez Arçay, Sırrı Gültekin, Mengü Yeğin, Enver Burçkin, Faruk Kenç, Ümit Utku, Emel Sayın, Ayla Algan, Şükran Özer Doruk, Nuri Sesigüzel, Erkan Özerman ve Faruk Ilgaz gibi sinema, tiyatro ve müzik dünyasının seçkin isimleri tarafından kurulan FİLM-SAN VAKFI'nın Kurucu Şeref üyeliğine ardından da Vakıf Genel Koordinatörü ve Danışmanlığı görevine getirilen Cenk Sarıkaya yaptığı açıklamada " Böyle önemli ve yükü ağır olan bir göreve getirilmek benim için gurur verici ,

FİLM-SAN VAKFI; Yaklaşık 9200'e yakın Sanatçı Meslek Kartı üyesi ve 45 yıllık geçmişiyle halen hizmet veren en eski kuruluş olma özelliğini de sürdürmektedir.Vakif olarak amacımız bünyemizde bulunan üye sayısının daha da artmasını sağlamak ve bununla birlikte çok daha verimli projeleri hayata geçirmek.

Ben göreve getirildikten hemen sonra Vakıf Genel Müdürümüz Kıvanç Terzioğlu ve yönetim ile birlikte yaptığımız toplantılar sonrasında hızlıca çok ses getirecek projeleri hayata geçirmek için çalışmalara başladık.

2021 yılında vakıf olarak Uluslararası Kısa Film Yarışması,Sinema Atölyesi,Müzik Atölyesi,Vakıf 45.yil özel gecesi,Açık Hava Sinema Gösterimi ve benim en çok üzerinde durduğum ve konusu ile izleyiciyi kendisine hayran bırakacak bir sinema filmi projemiz var.

Bu projeleri Kültür ve Turizm Bakanlığımiz ve yerel yönetim ve üniversite paydaşlarımiz ile birlikte hayata geçireceğiz .

Amacımız gelecek nesillere sanatı daha iyi anlatmak ve öğretmek.

Bu hususta bize her daim destek olan basta Kültür ve Turizm Bakanımız ve tüm paydaşlarımiza da ayrıca teşekkür ediyorum.