CNN Türk'te Görev Değişikliği...

Tarih : 28 Ağustos 2019, Çarşamba 12:28 Son Güncelleme : 28 Ağustos 2019, Çarşamba 12:28
CNN Türk'te Görev Değişikliği...

Demirören Medya Grubu'nda hareketlilik sürüyor. Grup bünyesinde yer alan CNN Türk kanalında üst düzey bir atama gerçekleşti.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Ağustos aynın ilk haftasında Demirören Medya’da taşlar yerinden oynadı. CNN TÜRK ve DHA’nın tepe isimleri görevden alındı ve yerlerine A Haber’den iki isim getirildi. CNN TÜRK Genel Müdürü olarak atanan Murat Yancı, Haber Merkezi’nde yeni bir yapılanmaya hızlı başlamıştı.

Murat Yancı şimdi de CNN TÜRK program servisini mercek altına aldı ve ilk transferini yaptı. CNN TÜRK Programlar Koordinatörlüğü görevine Yasemin Tüzemen’i getirdi.

YASEMİN TÜZEMEN KİMDİR?

Mesleğe 1996 yılında Milliyet Gazetesi'nde muhabir olarak başlayan Yasemin Tüzemen ardından FOX TV, Star TV, ATV gibi önde gelen kanalların program servislerinde çalıştı. 2010-2012 yılları arasında Kanal D'de İçerik Editörü olarak görev yapan Tüzemen, 2013-2014’te Artı Film’de şef editörlük görevinde bulundu. Production House'da 3 yıl boyunca İçerik Müdürlüğü yapan Tüzemen son olarak bir çok kanala dış yapım program çeken sektörün önde gelen firmalarından Bloom Media'da Genel Koordinatör olarak görev yapıyordu.

ADI ÇEKTİĞİ PROGRAMDA KAVGAYA KARIŞMIŞTI

Yasemin Tüzemen bir dönem yöneticisi olduğu bir programda yarışmacıya şiddet uyguladığı iddialarıyla gündeme geldi.

Bir dönemin en çok izlenen programlarından “Kısmetse Olur”un Kanal D’de yayınlandığı dönemdi. 2016’da yayınlanan programda Yasemin Tüzemen yapım ekibinde çalışıyordu. Yarışmanın iki fenomen ismi Ceyda Kırıcı ve damat adayı Adnan arasında yaşanan bir tartışmaya Tüzemen’in karıştığı ve gelin adayı Ceyda Kırıcı’yı darp ettiği iddia edilmişti. Ceyda’nın hastaneden 6 ay rapor alması da şiddetin belgesi olarak gösterilmişti.