Cumhurbaşkanı Erdoğan, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete İçin Taziye Mesajı Yayınladı!

Tarih : 14 Temmuz 2022, Perşembe 13:50 Son Güncelleme : 14 Temmuz 2022, Perşembe 13:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete İçin Taziye Mesajı Yayınladı!

Bir süredir kanser tedavisi gören İskeçe Müftüsü Ahmet Mete'nin 57 yaşında hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınladı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Batı Trakya'da Türk azınlığın ileri gelenlerinden ve bir süredir kanser tedavisi gören İskeçe Müftüsü Ahmet Mete'nin sabah 07.15 sıralarında hayatını kaybetti.

Müftülükten yapılan açıklamada, Mete'nin yarın ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından İskeçe Aşağı Mahalle Mezarlığı’na defnedileceği belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ALLAH'TAN RAHMET NİYAZ EDİYORUM

Sosyal medya hesabından Ahmet Mete için taziye mesajı yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete Hocaefendi’ye Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Merhum hocamızın ailesine, sevenlerine ve Batı Trakya’da yaşayan tüm kardeşlerime başsağlığı dileklerimi iletiyorum." dedi.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da taziye mesajında, "Batı Trakya davasının yılmaz savunucusu, hepimizin gönlünde ayrı bir yeri olan; İskeçe Seçilmiş Müftüsü kıymetli dostum Ahmet Mete'nin vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Kendisine Cenab-ı Hak'tan rahmet, ailesine ve Batı Trakya'ya başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.