Düğün Salonlarında Başladım Müziğe!

Tarih : 14 Kasım 2019, Perşembe 16:25 Son Güncelleme : 14 Kasım 2019, Perşembe 16:25
Düğün Salonlarında Başladım Müziğe!

Adını sık sık duymaya hazır olun! Sezen Aksu okulundan mezun olan son isim: Okay Barış. Müziğe küçük yaşta önce okul çağlarında başladı, sonra düğün salonlarında devam etti. Ama kariyerinin dönüm noktasını Sezen Aksu’yla yaşadı. Bu hafta çıkan ‘Artık Sevilmiyor Böyle’ albümündeki bütün müziklerde Minik Serçe imzası var.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

* Albümünüzdeki tüm şarkıların müzikleri ve içlerinden sekizinin sözleri Sezen Aksu’ya ait. Yolunuz nasıl kesişti?

- Yıllar önce Levent Yüksel’in albümündeki ‘Kadınım’ şarkısının sözleri kafama takıldı. “Kadınım, söyle sen mutlu oldun mu, onları da öptün mü, seviştin mi” falan gibi şeyler vardı sözlerde. Birine ”Kadınım” diyorsan yanında olması lazım. Kendi kendime atarlanarak cevaben bir şarkı yazdım.

* Sonra?

- O sırada kendi albümüm üzerinde çalışıyordum. Aykut Gürel’e şarkılarımı dinletecektim. O şarkıyı da ekledim. Gürel dinlerken durdurdu, “Bu ne?” dedi. Orada öğrendim ki meğer şarkının sözleri aslında Sezen Aksu’nunmuş! Biz Gürel’le çalışmaya başladık, Sezen Aksu da bu süreçte şarkılarımı dinlemiş. ‘Öptüm’ albümündeki şarkılarından bazılarına da remiks yaptım. Sezen Hanım, Aykut Gürel’e “Madem senin şarkıcın, bana da şarkı düzenledi, konserlerime de çıksın” demiş.

* İlk karşılaşmanızı hatırlıyor musunuz?

- ‘Öptüm’ albümünün Bodrum konseriydi. Karavanına yaklaştım. Kapı açıldı ve bir ışık yansıdı. Nabzım durmuş olabilir. Sezen gayet rahattı, “Okaycım iyi hissetmeni isterim, bana bırak” dedi. Teşekkür ettim. “Ben teşekkür ederim, şarkılarıma can verdin” dedi. O dakikadan sonra ben eski ben değildim. Sezen’den önce ve Sezen’den sonra denilebilecek bir adam oldum. Altı konser onunla sahneye çıktım.