Duman’ın Merakla Beklenen Yeni Albümü!

Tarih : 26 Ocak 2021, Salı 11:06 Son Güncelleme : 26 Ocak 2021, Salı 11:06
Duman’ın Merakla Beklenen Yeni Albümü!

Duman grubundan Batuhan Mutlugil, grubun merakla beklenen yeni albümüyle ilgili konuştu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Duman grubundan Batuhan Mutlugil, grubun merakla beklenen yeni albümüyle ilgili konuştu. Geçtiğimiz haftalarda solo projesini müzikseverlerle buluşturan Batuhan Mutlugil, Duman grubunun yeni albümü ile ilgili müjdeyi verdi.

40’ı Aşkın Parça Hazırda Bekliyor

Son olarak 2013 yılında ‘Darmaduman’ isimli bir albüm yayımlayan Duman uzun süredir sessizliğini koruyordu. Grubun son 7 yıldır albüm çıkarmamasıyla ilgili Batuhan Mutlugil, bir açıklama yaptı. Ünlü müzisyen, solo proje yayımlamasında grubun albüm çıkarmamasının etkisi olduğunu da ekledi. Mutlugil, ”Duman’ın da halihazırda bekleyen 40’ı aşkın parçası var. Bir türlü zamanlamayı oturtamadık. Yoksa biz de Duman olarak albüm yapmayı çok özledik. Eli kulağındadır…”diye konuştu.

”Parçaların çoğu hazır, sadece odaklanıp kayıt etmemiz gerekecek. Yeni albüm yayımlamamamızın özel bir sebebi yok. Bir de çok fazla konser veren bir grubuz. Uzun süre konser yapmaktan bestelere odaklanamadık. Besteleri bitirince de pandemi başladı. Ortalık düzeldikten sonra ilk işimiz Duman albümü kaydetmek olacak.”