Dünyanın En İyi 10 Festivali

Tarih :30 Ağustos 2017, Çarşamba 20:07 Son Güncelleme :30 Ağustos 2017, Çarşamba 20:07 Kaynak :Medya Alemi Editör :Medya Alemi

Festivaller,insanların farklı kültürlerden gelen gelenekleri ifade etmeleri ve kutlamaları için bir yoldur. İster eğlence amacıyla olsun, ister inanç ve gelenekleri onurlandırmak için olsun, festivaller dünyanın dört bir yanından insanları biraraya getiriyor. İşte dünyanın en iyi 10 festivali.

1

Rio Karnavalı - Brezilya

Rio Karnavalı - Brezilya

Rio Karnavalı her yıl Rio de Janeiro, Brezilya'da düzenlenen bir karnaval. Samba dansı ve hayal gücüne az yer bırakan yaratıcı kostümleri ile ünlüdür. Festival 1700'lü yıllara dayanıyor ve sokaklar günde 2 milyon kişi ile doluyor. Festival genellikle bir Cuma günü başlıyor ve Çarşamba günü sona eriyor

2

Notting Hill Carnival - Birleşik Krallık

Notting Hill Carnival - Birleşik Krallık

Notting Hill Karnavalı, İngiliz kültürünün önemli bir olayı. Dünyanın her yerindeki en iyi 10 festivalden biri, yılda bir milyondan fazla kişiyi cezbediyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük sokak festivallerinden biridir.

3

Venedik Karnavalı - İtalya

Venedik Karnavalı - İtalya

Venedik Karnavalı, her yıl insanların güzel Venedik karnavalı kostümleri giydiği bir festivaldir. Ayrıntılı maskeleri dünya çapında biliniyor.

4

Holi - Hindistan, Nepal

Holi - Hindistan, Nepal

Holi, Hindistan ve Nepal'de kutlanan Hindu festivalidir. Dünyada renk festivali olarak bilinir. Festival boyunca insanlar iyiliklerin zaferini kutlarlar.

5

Just for Laughs - Kanada

Just for Laughs - Kanada

Sadece Laughs için Quebec Montreal'de düzenlenen bir Kanada festivali. Dünyanın en büyük komedi festivallerinden biri. 1983'te Montreal üreticisi Gilbert Rozon tarafından kuruldu.

6

Haro Wine Festival – İspanya

Haro Wine Festival – İspanya

Festival müdavimleri, İspanya'nın La Rioja kentinde bir dağa tırmanıyorlar ve birbirlerine kırmızı şarap döküyorlar. Haro kasabasında gördüğü en büyük partilerden biri. Birkaç saatlik eğlenceden sonra insanlar Haro kasabasına giriyor ve geceleri geleneksel danslarla sona eriyor .

7

Krampusnacht - Avusturya

Krampusnacht - Avusturya

Krampunsnacht veya Krampus Night, St. Nicholas Bayramı öncesinde Avrupa'nın bir bölümünde kutlanan bir festivaldir. Krampus, yarım keçi olarak tanımlanan boynuzlu bir kişidir, folklorda yarım iblis, Noel mevsiminde yanlış davranan çocukları cezalandırır.

8

La Tomatina - İspanya

La Tomatina - İspanya

Valonca'nın Bunol şehrinde düzenlenen La Tomatina, katılımcıların domates atması ve eğlence amacıyla domates dövüşleri yaratması için bir festival. Domates dövüşleri birkaç saat sürer. Festival 30 Ağustos'ta yapılır.

9

Loi Krathong - Tayland

Loi Krathong - Tayland

Loi Krathong, Güneybatı Tai kültürlerinde her yıl kutlanan bir festival. Bu festivalde, insanlar tanrıça suya saygı göstermek için nehir veya göl çevresinde toplanır ve lotus şeklinde sallar açarlar. Sallar genellikle mum, tütsü ve çiçeklerle süslenmiştir.

10

Dia De Los Muertos - Meksika

Dia De Los Muertos - Meksika

İngilizce Ölüler Günü olan Dia De Los Muertos, ilk önce Kasım ayında kutlanan Meksika tatilidir. Öldüğü yerli Aztek ayini ile Katolikliği birleştiren canlı kutlamalarla onurlandırılıyor. Ölenlerin hayatlarını, hayatta keyif aldıkları şeylerle kutluyorlar.