Ekrem İmamoğlu'ndan Fazıl Say'a Taziye Mesajı!

Tarih : 11 Mayıs 2022, Çarşamba 08:57 Son Güncelleme : 11 Mayıs 2022, Çarşamba 08:57
Ekrem İmamoğlu'ndan Fazıl Say'a Taziye Mesajı!

Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın babası olan müzikolog ve roman yazarı Ahmet Say, 86 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberin ardından Fazıl Say'ın “Beni mağdur duruma düşürdü” dediği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan paylaşım geldi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın babası, müzikolog, yayıncı, öykü ve roman yazarı Ahmet Say, 86 yaşında hayatını kaybetti.

FAZIL SAY'DAN DUYGUSAL MESAJ

Sanatçı, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla babasının vefatını duyurarak, "Babamı kaybettik. Üzüntüm sonsuz. Ahmet Say, Türkiye'nin en değerli aydınlarından biriydi. Tüm müzik ve edebiyat çevresinin de başı sağ olsun. 86 yıllık ömründe ne çok eser bıraktı. Çok özel, çok güzel bir baba-oğul ilişkisiydi, son anına kadar" ifadelerini kullandı.

Fazıl Say, babasının yaklaşık 4 yıldır sağlık sorunlarıyla mücadele ettiğini de belirtti.

İMAMOĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI

Fazıl Say'ın son dönemde polemik yaşadığı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise konuyla ilgili " Türkiye'nin önde gelen aydınlarından Ahmet Say'ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, Fazıl Say ve ailesine başsağlığı dilerim" paylaşımında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Dünyaca ünlü Piyanist Fazıl Say, sosyal ağlarından yaptığı bir açıklamada, Ekrem İmamoğlu'na karşı pişmanlık hissettiğini dile getirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turuna ve gazetecilerle çekildiği otobüs fotoğrafına tepki gösterdi.