Eksiksiz Oral Seks Rehberi: Her Türlü Oral Sex Nasıl Yapılır?

Tarih : 25 Ağustos 2021, Çarşamba 23:24 Son Güncelleme : 25 Ağustos 2021, Çarşamba 23:24
Eksiksiz Oral Seks Rehberi: Her Türlü Oral Sex Nasıl Yapılır?

Oral seks, partnerinizin cinsel organlarını ağzınızla uyarmayı içerir. Dilinizi, dudaklarınızı ve/veya boğazınızı kullanarak oral stimülasyon gerçekleştirebilirsiniz. Oral seks, cinsel ilişkiden önce veya cinsel deneyimin ana olayı olarak bir ön sevişme şekli olabilir . Oral seksin üç alt kategorisi vardır: cunnilingus, fellatio ve analingus.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Oral Seks Nedir?
Oral seks, partnerinizin cinsel organlarını ağzınızla uyarmayı içerir. Dilinizi, dudaklarınızı ve/veya boğazınızı kullanarak oral stimülasyon gerçekleştirebilirsiniz. Oral seks, cinsel ilişkiden önce veya cinsel deneyimin ana olayı olarak bir ön sevişme şekli olabilir . Oral seksin üç alt kategorisi vardır: cunnilingus, fellatio ve analingus.3 Tür Oral Seks
Oral seks yapmak istiyorsanız, bir partnerle denemek için üç oral seks eylemi:

Cunnilingus : Cunnilingus, vulva veya vajina üzerinde gerçekleştirilen bir oral seks eylemidir. Cunnilingus sırasında, veren partner tipik olarak partnerinin vulva sahipleri için en hassas erojen bölge olan klitorisini uyarmaya odaklanır.

Fellatio : Daha yaygın olarak oral seks olarak adlandırılan Fellatio, partnerinizin penisini ağzınızla uyarmayı içeren bir oral seks eylemidir. Adına rağmen, oral seks aslında penise üflemeyi içermez; bunun yerine penisi yalayıp emerek oral seks yaparsınız.

Analingus : Daha yaygın olarak rimjob veya rimming olarak adlandırılan analingus, bir partnerin anüsünü sözlü olarak uyarma eylemidir. Yalama, öpme ve emme, anüs ve rektum içindeki ve çevresindeki hassas sinir uçlarını uyarabilir. Düşünceli, daha güvenli seks uygulamaları ve açık iletişim ile, çevrelemek her cinsiyetten ve cinsel yönelimden kişiler için zevkli bir cinsel aktivite olabilir.

Oral Seks Sağlık Riskleri
CYBE'leri (cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar) oral seks yoluyla kapmak mümkündür, ancak risk vajinal ve anal seksten çok daha düşüktür. Güvenli seks yapmak için bariyer yöntemlerini kullanın ve önlem alın:

Partnerinizle iletişim kurun . Oral seks yapmadan önce partnerinizle birbirinizin cinsel sağlık geçmişi ve CYBE durumu hakkında konuşun.

Potansiyel riskleri bilin . Oral seks yoluyla bulaştırabileceğiniz CYBE'ler arasında genital siğillere neden olan İnsan papilloma virüsü (HPV); Hepatit A, B ve C; oral uçuk ve genital uçuk, bel soğukluğu, Klamidya, Frengi ve HIV. CYBE asemptomatik olabilir, ancak olası semptomlar arasında boğaz ağrısı ve ağız veya boğazda veya çevresinde yaralar bulunur.
Koruma kullanın . Maksimum CYBE önleme için, oral seks sırasında prezervatif ve cunnilingus ve analingus sırasında diş barajı kullanın.

Önlem alın . CYBE bulaşma riski, oral seks yapanlarda, alanlara göre tipik olarak daha yüksektir. Oral seks yaparken riski azaltmak için dişlerinizi fırçalamaktan veya diş ipi kullanmaktan hemen önce kaçının, çünkü diş eti kanaması herhangi bir virüse maruz kalmayı artıracaktır.

Cunnilingus Yapmak için 7 İpucu
Doğrudan klitoral uyarım zevki artırabilir ve doruğa yol açabilir. Cunniligus'u yavaşça yapmaya başlayın ve şu hususları aklınızda bulundurun:

Her vulvanın farklı olduğunu bilin . Tüm vulvaların (klitoris, labia ve vajinal açıklık dahil olmak üzere dış kadın genital organları) farklı olduğuna dikkat edin. Bu, eşinizin vulvasının kokusu, görünümü veya tadı beklediğiniz gibi olmayabilir ve bu tamamen normaldir.
Klitorise odaklanın . Doğrudan ve tutarlı klitoral uyarım, partnerinizi orgazm etmenin anahtarıdır. Klitorisi bulmak için, iki iç labianın (vajinal dudaklar) üstte birleştiği yeri arayın ve küçük bir başlık oluşturun. Labiayı birbirinden ayırmak için parmaklarınızı kullanın. Kaputun altında, tipik olarak bir bezelyeden biraz daha büyük, küçük bir yumru gibi görünen klitoris bulunur.

Yavaş başlayın . Tüm cinsel aktiviteler için genel bir kural, yavaş başlamak ve yavaş yavaş tempoyu arttırmaktır, böylece partnerinizin uyarılma seviyesini yükseltmek için zamanı olur . Yavaş, şehvetli yalama ile başlayın. Klitorisi hedef almadan önce, partnerinizi kızdırın ve dilinizi tüm vulva bölgesinde hafifçe dolaştırarak merak uyandırın.

Beden diline dikkat edin . Partnerinizi memnun edip etmediğinizi anlamanın en iyi yollarından biri onun beden diline uyum sağlamaktır. Ağır nefes alıp vermek ve kalçalarını ağzınıza yaklaştırmak iyiye işaretlerdir. Partneriniz zevk belirtileri göstermiyorsa, tekniğinizi dil basıncında, hızında veya konumunda hafif bir değişiklikle değiştirin.

İletişimi teşvik edin . Partnerinizin beden dilini okumaktan bile daha kolay, kendi sözlerini dinlemek. Partnerinize geri bildirime açık olduğunuzu bildirin ve performansın ortasında sorular sorduğunuzdan emin olun. Partnerinize baskı ve hız hakkında sorular sormak, onların zevkine odaklanmak için harika bir yoldur.

Parmaklarınızı veya bir seks oyuncağı kullanın . Daha fazla uyarım için, parmaklarınızı veya bir seks oyuncağını (bir vibratör veya yapay penis gibi ) eşinizin vajinasına aynı anda klitorislerini yalarken sokun. Partnerinizin g-noktasına masaj yapmak için, bir veya daha fazla parmağınızı vajinanın yaklaşık iki inç içine nazikçe sokun ve sanki "buraya gel" hareketi yapıyormuş gibi parmaklarınızı kendinize doğru hareket ettirin. Cunnilingus sırasında herkesin parmaklamaktan hoşlanmadığını bilin, bu yüzden denemeden önce partnerinizin tercihlerini tartışmak iyi bir fikirdir.

Partneriniz orgazma yaklaşırken, yaptığınız şeyi yapmaya devam edin . Partneriniz sözlü olarak veya beden diliyle doruğa yaklaşmaya yakın olduğunu gösteriyorsa, tekniğinizi değiştirmeyin. Partneriniz orgazm olana veya size aksini söyleyene kadar aynı noktayı hedeflemeye devam edin. (Eşiniz orgazma yaklaşırken dil basıncınızı veya hızınızı artırmanız uygun olabilir, ancak genellikle aynı yere odaklanmaya devam etmelisiniz.)

8 Şişirme Tekniği
Partneriniz için en iyi olanı bulmak için bu oral seks tekniklerini deneyin.

Dişlerinizi korumak için dudaklarınızı kullanın . Dişleriniz partnerinizin penisine dokunursa, onlar için bu his muhtemelen hoş olmayacaktır. Partnerinizin üzerine inerken dudaklarınızı bir yastık gibi dişlerinizin üzerine sarın.

Ellerini kullan . En iyi oral seks için, biraz el işi ile karıştırın . Baskın elinizi partnerinizin şaftına yerleştirin, ardından elinizi ve ağzınızı aynı anda peniste yukarı ve aşağı hareket ettirin. Bu hareketi geliştirmek için, yukarı ve aşağı hareket ederken bileğinizi ileri geri çevirin. Ağrılı sürtünmeyi önlemek için yağ kullandığınızdan emin olun . Hareketi indirdikten sonra diğer elinizi kullanarak partnerinizin testislerine nazikçe masaj yapın.

Bir boşalma planınız olsun . Partnerinizi orgazma götürmeyi düşünüyorsanız, ikiniz de boşalmaya hazır olmak için önceden plan yapın. Partnerinizin ağzınıza boşalmamasını tercih ediyorsanız, önceden ona bildirin. Bu şekilde, partneriniz orgazm olmadan hemen önce size sözlü bir uyarı verebilir ve doruğa ulaştıklarında sadece el işi moduna geçebilirsiniz. Partnerinizin ağzınızda doruğa ulaşmasında bir sakınca yoksa, tükürmeyi mi yoksa yutmayı mı tercih edeceğinize karar verin. Yutmayı seçerseniz, meni alımının tamamen güvenli olduğunu bilin.

Coşku göster . İyi bir oral seks yapmak için önce partnerinize kafa vermek istediğinizi söyleyin. Coşkunuzu biraz kirli konuşmalarla göstermeyi deneyin. Ayrıca partnerinize "Bunun nasıl hissettirdiğini beğendiniz mi?" diye sorabilirsiniz. onların zevkine yatırım yaptığınızı ve geri bildirime açık olduğunuzu göstermek için. Partnerinize inerken, göz teması kurmak için sık sık yukarı bakın ve eğlendiğinizi belirtin. Oral seks yapmıyorsanız, partnerinize karşı bu konuda dürüst olun ve sevmediğiniz bir şeyi yapmak için asla baskı hissetmeyin. Yalnızca kendinizi rahat hissettiğiniz cinsel eylemlerde bulunun; oral seks dahil değilse, partnerinizi memnun etmenin alternatif yollarını keşfetmeyi deneyin.

Penis başını uyarmak için dilinizi kullanın . Sakso çekmenin çoğu sırasında, ağzınızı yukarı ve aşağı hareket ettirirken dilinizle penise yumuşak bir baskı uygulamak isteyeceksiniz. Keyifli bir tempo değişikliği için, dil dikkatinizi penisin başına ve penis başının alt tarafındaki hassas cilt bandı olan frenulum'a odaklamayı deneyin. Alt mili elinizle kavrayın ve dilinizin ucunu kullanarak yavaş dairesel hareketlerle penis başının üst kısmını hafifçe yalayın.

Derin boğazı denemeden önce pratik yapın . Derin boğazlama (eşinizin penisini ağzınıza, boğazınıza ulaşacak kadar sokma eylemi) bazı oral seks alıcıları için bir tahriktir, ancak sadece sizin için rahat olduğu kadar derine inmelisiniz. Eğer derin boğazlamayı denemek istiyorsanız, önce bir partner olmadan pratik yaparak öğürme refleksinizi geliştirin. Bir diş fırçasını yavaşça boğazınızın arkasına doğru hareket ettirerek başlayın ve orada 10 saniye tutmaya çalışın. Öğürdüğünüzde, rahatlayın ve derin nefes alarak öğürme refleksinizin üstesinden gelin. Ağzını tıkamadan 10 saniye geçtikten sonra yapay penis gibi daha büyük bir nesneye geç. Dildoyu ağzınızda ileri geri hareket ettirirken rahat olduğunuz aynı işlemi tekrarlayın.

Partnerinizin diğer erojen bölgelerini harekete geçirin . Harika bir oral seks yapmanın anahtarı, onu tüm vücut deneyimine dönüştürmektir. Ağzınız penisten zevk alırken, aynı anda partnerinizin vücudundaki diğer erojen bölgeleri de uyarın. Taşaklarına masaj yapmayı, iç uyluklarını yalamayı, perinelerini okşamayı veya anal oyunlar oynamayı deneyin.
Karışıma bir seks oyuncağı ekleyin . Bir vibratörle oral sekslerinizi geliştirmeyi deneyin; sadece yanağınıza veya çenenize bastırın, böylece titreşim dolaylı olarak partnerinizin penisine geçer.

Analingus Nasıl Verilir?
Siz ve eşiniz rimming'i bir tür anal stimülasyon olarak keşfetmeye karar verirseniz, analingus'a güvenli bir şekilde girmek için bu adım adım kılavuzu izleyin.

Önce partnerinizle konuşun . Eğer çevreyi denemek istiyorsanız, eşinize bunu neden seksi bulduğunuzu ve neden seks hayatınıza dahil etmek istediğinizi anlatarak başlayın. Partnerinizin hayır demesine hazırlıklı olun. Analingus dahil olmak üzere bir partnerle herhangi bir cinsel aktiviteyi denemeden önce onay almanız gerekir. Bir rimjob yapmanın veya almanın, diğer anal seks biçimlerinin masada olduğu anlamına gelmediğini unutmayın.
Önce temizleyin . Güvenli çevrelemenin anahtarı, iyi hijyen uygulamalarını sürdürmektir. Anal oyuna girmeden en az bir saat önce banyoyu kullanın. Jant estetiği yaptırmadan önce partnerinizle duş alın ve anüsünüzü ılık su ve yumuşak sabunla yıkayın. Hala temizlik konusunda endişeleriniz varsa, anal duş veya lavman kullanmayı düşünün. Yine de dikkatli olun - aşırı duş veya lavman kullanmak, sağlıklı bağırsak bakterilerinin bozulmasına neden olabilir. Gaz, kabızlık veya ishal yaşıyorsanız, sindirim sisteminiz normale dönene kadar ağız boşluğunu kapatmaktan kaçının.

Yavaş git . Bir jant işi verirken, çeşitli ön sevişme teknikleriyle zaman ayırın ve partnerinizin tamamen uyarılmasına izin verin. Biraz mum yak, seksi müzik aç ve yavaşça soyun. Açıldığında, kaslarınız gevşer, bu da anal stimülasyonun keyfini çıkarmanızı kolaylaştırır. Uzun bir makyaj seansı deneyin , ardından partnerinizin vücudunu yavaşça öpün.

Doğru pozisyonu bulun . Sizin ve eşinizin zevkli analingus için deneyebileceğiniz birkaç pozisyon vardır. Karşı taraf sizseniz, kalçalarınız bir yastığın altına dayayarak ve eşiniz dizlerinin üzerinde önünüzde olacak şekilde sırt üstü yatmayı düşünün. Ayrıca partneriniz arkanızda diz çökerek ayakta durabilirsiniz. Denemek için bir başka iyi çevreleme pozisyonu köpek stilidir .

Farklı tekniklerle denemeler yapın . Bir jant işi yaparken, partnerinizin anüsünü uyarmanın farklı yollarını keşfedin. Partnerinizin perinesini, cinsel organları ile anüs arasındaki bölgeyi öpün. Partnerinizi kızdırmak için sıcak nefesinizi kullanmayı düşünün. Ardından dilinizi gevşetin ve uzun, yavaş yalamalarla başlayın. Dilinizi eşinizin anüsü çevresinde dairesel bir hareketle hareket ettirmeyi deneyin. Neyin iyi hissettirdiği ve neyin iyi olmadığı konusunda partnerinizle net bir şekilde iletişim kurduğunuzdan emin olun. Siz veya eşiniz herhangi bir zamanda rahatsız olursanız, çevreyi hemen durdurabileceğinizi unutmayın.

Ellerini kullan . Tek başına anal uyarıya tepki olarak anal orgazm yaşamak mümkün olsa da, eşinizin vücudundaki diğer erojen bölgeleri uyarmak daha da güçlü bir his yaratabilir. Analingus sırasında partnerinizin meme uçlarını sıkmayı, klitorisini ovmayı, vajinasını parmaklamayı veya penisini okşamayı düşünün . Doğru stimülasyonla, bir jant işi size ve eşinizin orgazmlarına yepyeni bir zevkli unsur ekleyebilir.

Seks oyuncaklarını düşünün . Kelepçe gibi vibratörlerin veya BDSM dişlilerinin kullanılması jant işinizi geliştirebilir. Zor pozisyonlarda yardımcı olması için salıncak veya kama yastık gibi seks mobilyaları satın almayı düşünün . Yalnız anal oyunla ilgileniyorsanız, bazı anal seks oyuncakları, analingus hissini taklit ederek anüsünüzün etrafındaki sinir uçlarını uyarmak için özel olarak tasarlanmıştır.