Enis Arıkan Kimdir?

Tarih : 28 Mayıs 2020, Perşembe 20:03 Son Güncelleme : 28 Mayıs 2020, Perşembe 20:03
Enis Arıkan Kimdir?

Oyuncu Enis Arıkan kimdir?

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Enis Arıkan, 3 Ocak 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

Adı: Enis Arıkan
Doğum Tarihi: 03 Ocak 1983
Doğum Yeri: İstanbul
Boyu: 1.82 m.
Kilosu: 76 kilo
Burcu: Oğlak
Göz Rengi: Kahverengi
Annesi: Selma Arıkan
Babası: Şükrü Arıkan
Kardeşleri: Bir ablası var

Ailesi: Annesi Selma Arıkan, babası Şükrü Arıkan. İki kardeşler, bir ablası var. Babası kalp krizinden vefat etti. Sosyal medyada sık sık annesi ile birlikte çektiği storyleri de takipçileri ile paylaşıyor. “Annem çok güzel yemekler yapar ve bütün oyuncu arkadaşlarımla çok iyi diyalog kurardı. Ben de başlarda oyuncu arkadaşlarımı güldürmek için onunla videolar çekiyordum. Herkes tarafından sevileceğini beklemiyordum. Şimdi sokakta eğer annemleysem onunla ilgileniyorlar, benim yüzüme bakmıyorlar.”

Çocukluk yılları: “Ben aslında mutlu aile çocuğu olarak doğdum. Şahane bir babam vardı. Sonra iflas etti. Ve sıkıntılarından dolayı bir gecede kalp krizinden hayatını kaybetti. Bizim babamın her şeyini kaybettiğinden ve hiçbir şeysiz kaldığımızdan haberimiz yoktu. Annem ve ablamla yepyeni bir hayata başladık. Hepimiz çalıştık. Bu işe başladığımda tek hayalim, o sıkıntıları bir daha yaşamamaktı.

Eğitim hayatı: Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı, Tiyatro Bölümü ve Bilgi Üniversitesi, Sahne ve Gösteri Sanatları Performans Bölümü mezunudur.

Oyunculuğa ilk adım: 1998 yılında rol aldığı ‘Aynalı Tahir’ dizisiyle adını duyurdu.

Hangi proje ile parladı? 2012 yılında ATV ekranlarında yayınlanan “Uçurum” adlı dizide canlandırdığı Otistik karakter ile dikkatleri üzerine topladı.

Kişilik özellikleri: İçinden geldiği gibi davranan, zeki, komik, çalışkan, pozitif yetenekli. “Ben hiçbir insanı birbirinden ayırt etmiyorum. Herkesin “Kötü” dediği birinin bile içindeki iyiyi görmeye çalışıyorum. İnsan çok değerli. Tüm sıkıntılarımı bir insana sarıldığımda unutabiliyorum. Herkesin kalbini görmeye çalışıyorum. Sadece sevginin olduğu yerde mutluluk vardır, bunu unutmayalım. “

Düşünce yapısı: Kendini saklama, doğal ol! “Bana oyuncular hep bir kalıbın içinde yaşar, duvar olan cool insanlarmış gibi geliyordu. Bu yüzden kendimi kapattım. Bu da o yıllarda beni silik bir oyuncu haline getirdi. Ne zaman kendi karakterimi gösterdim o zaman işler değişti.”