Erkeklerin Yatak Odasında Yaptığı Altı Yaygın Seks Hatası!

Tarih : 14 Temmuz 2022, Perşembe 17:03 Son Güncelleme : 14 Temmuz 2022, Perşembe 17:03
Erkeklerin Yatak Odasında Yaptığı Altı Yaygın Seks Hatası!

Pek çok kadın, yatak odasında ihtiyaçlarını ve isteklerini dile getirmekten rahatsız oluyor.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Maço-egemen toplumların istisnadan ziyade norm olduğu bir dünyada, hem erkekler hem de kadınlar yanlış bir şekilde seksin başarısının veya başarısızlığının öncelikle erkeklere bağlı olduğunu varsayıyorlar. Pek çok kadın yatak odasında ihtiyaçlarını ve isteklerini dile getirmekten rahatsız olurken, birçok erkek cinsellik ve kadın bedeni hakkında bilinmesi gereken her şeyi bildiklerine inanıyor. Bu süreç hatalar için bolca yer bırakır. Bunlar, erkeklerin seks söz konusu olduğunda en yaygın yaptığı şeylerden bazıları.

1. Seks yatak odasında başlamaz

Aile danışmanı ve Smalley İlişki Merkezi başkanı Dr. Gary Smalley'e göre “Birçok erkek bunun farkında değil ama bir kadının anlamlı dokunuş ihtiyacının yüzde 80'inden fazlası cinsel değil.” Doyumlu bir cinsel yaşam elde etmek için, bir kadın partnerine gerçekten bağlı hissetmeli ve ilişkinin her alanında takdir edilmelidir. Bir kadın partnerine ve ilişkisine ne kadar güvenirse cinsel açıdan o kadar açık ve özgür olacaktır.


2. Ne istediğini bildiğinizi varsayın

Bir erkeğin hayatında kaç tane cinsel partneri olursa olsun, her kadının benzersiz olduğunu, arzularını, zayıf noktalarını ve erojen bölgelerini anlaması çok önemlidir. Pek çok kadının cinsel ihtiyaçlarını ifade ederken tam anlamıyla rahat olmadığı göz önüne alındığında, soru sormak ve ona zevk vermek için samimi bir ilgi göstermek her zaman iyidir.

3. Sadece cinsel ilişkiden orgazm olmasını bekleyin

Birçok araştırmaya göre kadınların yaklaşık yüzde 75'i orgazma ulaşmak için klitoral uyarıya ihtiyaç duyuyor ve Planned Parenthood tarafından geliştirilen araştırmaya göre kadınların yüzde 80'i tek başına cinsel ilişki ile orgazma ulaşmakta zorluk çektiğini ifade ediyor. Bunu akılda tutarak, erkeklerin ön sevişme ve diğer cinsel uyarılma biçimleriyle dönüşümlü penetrasyon içinde zaman geçirmesi son derece önemlidir.

4. Ön sevişmeyi atlamayın

Bu nokta öncekilerle bağlantılıdır. Günlük yaşam her zaman uzun seks seanslarına izin vermese de, ön sevişme yüksek düzeyde önem taşır. Yakın tarihli bir araştırmaya göre “Kanadalı ve Amerikalı Seks Terapistlerinin Normal ve Anormal Boşalma Gecikmeleri Algıları: İlişki Ne Kadar Sürmeli?” Ortalama bir erkeğin cinsel ilişki sırasında boşalması üç ila yedi dakika sürer. Kadınlar için bu süreç önemli ölçüde daha uzun olabilir ve başarılı olmak için birden fazla cinsel uyarım biçimini içermelidir.

5. Sözlü ve sözel olmayan ipuçlarını görmezden gelin

Birçok kadın erkeklerin dinlemediğinden şikayet ediyor ve bu durum yatak odasına da yansımış gibi görünüyor. Bir kadın nelerden hoşlandığını veya hoşlanmadığını cinsel olarak sözlü veya fiziksel olarak ifade ediyorsa, bunun nedeni vücudunu tanıması ve zevkli bir deneyim yaşamayı hedeflemesidir. Bu ipuçlarını görmezden gelmek, kötü sekse ve nihayetinde çift içinde daha derin iletişim sorunlarına neden olabilir.

6. Çok hızlı hareket etmek

Ortalama bir cinsel ilişkinin filmler ve dizilerdeki portreler kadar uzun sürmediği doğru olsa da, cinsel eylemin süresini ve zevkini uzatmak için yapılabilecek pek çok şey vardır: Tantrik seks uygulamaları nefes egzersizlerini tavsiye eder. boşalmayı geciktirmek, seks kavramını ilişkinin ötesine taşımak ve seks oyuncaklarını cinsel rutinlerin bir parçası olarak dahil etmek, seksin daha uzun sürmesini sağlamanın yollarıdır.