Exxen'den Yeni Proje! Türk İşi Seri Katil Belgeseli!

Tarih : 30 Ağustos 2021, Pazartesi 15:14 Son Güncelleme : 30 Ağustos 2021, Pazartesi 15:14
Exxen'den Yeni Proje! Türk İşi Seri Katil Belgeseli!

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Exxen'in yeni projesinin detaylarını bugünkü köşesinde açıkladı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu dijital platformu Exxen, bir iddialı yapımı daha izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Projeyle ilgili detayları, Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu, bugünkü köşesinde kaleme aldı.

Sina KOLOĞLU / MİLLİYET

Exxen'den Türk işi seri katil belgeseli

“Türkiye’de seri katil yok” algısını kırmak; suç aklını, motivasyonunu, motiflerini anlayabilmek ve üzerinde tartışabilmek için seri katiller üzerine çalışmaya karar verdik.” Yapımcılar böyle yola çıkmış. Exxen’de yeni sezonun en ilginç yapımlarından biri ‘Türkiye’deki Seri katiller’ diyebilirim. Pek üzerinde durulmayan bir konu. Atalay Filiz ile yeniden gündeme gelmişti. Mördak Yapım ve Çınar Yapım ortak çalışması. Prodüksiyona başlamadan önce editör ve danışman ekibi sıkı bir çalışma yaparak, günümüze kadar Türkiye’de bulunan seri katilleri belirlemiş. Her birinin hikayesi çıkarılmış.

Sekiz seri katil

Türkiye’deki seri katillerin hikayelerinden, aralarında sekiz katil üzerinde çalışmaya başlamış ekip. Editör ve danışman ekibin yanı sıra, adliye muhabirleri ve araştırma görevlileriyle beş ayı aşkın bir süre araştırma ve arşiv taraması yapılmış. İlk sezon dört seri katili hikayeleri var; ‘Kolici’ Orhan Aksoy, ‘Çivici’ Süleyman Aktaş, ‘Avcı’ Hamdi Kayapınar ve ‘Çumra Canavar’ Abdullah Aksoy...

İlginç danışma kurulu

Uzman kadrosu yelpaze oldukça geniş. Adli tıp uzmanı Doç. Dr. Bülent Şam, Adli Tıp Uzmanı ve Psikanalist Prof. Dr. Gökhan Oral, Sinirbilim uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, Klinik Psikolog Gökhan Çınar ve ‘Türkiye’nin Seri Katilleri’ kitabının yazarı Sevinç Yavuz.

İlk bölümde anlamlı şarkı

İlk bölümün açılışı bizim grubun bilinen şarkılarından biriyle açılıyor; ‘Yaşamaya Mecbursun’....Yapımcılar, Emre Kardeşseven Gökhan Çınar, İhsan Bars Dinçer. Yönetmen, Birkan Yılmaz.

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN