Fatih Altaylı'dan Dizilere Coronavirus Tepkisi!

Tarih : 15 Ocak 2021, Cuma 17:40 Son Güncelleme : 15 Ocak 2021, Cuma 17:40
Fatih Altaylı'dan Dizilere Coronavirus Tepkisi!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında, Türk dizilerine tepki gösterdi. Altaylı, yabancı dizilerin aksine yerli dizilerde Coronavirus'e yer verilmemesini eleştirdi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Fatih Altaylı, Habertürk'teki köşe yazısında, Türk dizilerinin senaryolarında Coronavirus'e hiç yer verilmemesini eleştirdi.

Türkiye ve dünya 1 yıldır Covid’den kırılıyor.Dün dünya genelinde Covid’den ölenlerin sayısı 2 milyonu aştı. Covid’in girmediği ülke kalmadı. Ama bu virüs bir tek yere giremedi. Hem yabancı dizileri izliyorum, hem bazı Türk dizilerini.

Amerikan dizilerinin hemen tümü yeni sezonlarında Covid’i senaryolara monte edip, en azından dizi kahramanlarının Covid tedbirlerine uyduklarını gösterir, herkese maske takar, TMM kurallarına uyduklarını dizilerde gösterirken bizim diziler sanki Covid-19 diye bir şey yok ve hiç olmamış gibi davranmaya devam ediyorlar.

Oysa örnek olmaları, topluma en azından burada sağlıklı bir mesaj iletiyor olmaları gerekirdi. Bana sorarsanız bu durum gerçeklerden kopukluktur, toplumsal sorumsuzluktur. Hem de toptan bir sorumsuzluk.Uluslararası başarılarıyla övündüğümüz bu sektörün, bu denli sorumsuz davranmasını eleştirmek hakkımız.