Fatih Portakal'dan Cumhurbaşkanı Maaşına Yapılan Zamma Tepki!

Tarih : 22 Ekim 2020, Perşembe 11:10 Son Güncelleme : 22 Ekim 2020, Perşembe 11:10
Fatih Portakal'dan Cumhurbaşkanı Maaşına Yapılan Zamma Tepki!

Gazeteci Fatih Portakal, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşına yapılan zamma tepki gösterdi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamasına göre; 2021 bütçesinde Cumhurbaşkanına ayrılan ödenek, 1 milyon 56 bin olarak öngörüldü.Buna göre Cumhurbaşkanı ve AK Pari Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maaşına yüzde 8.3 zam yapıldı. Böylece Erdoğan'ın maaşı 88 bin TL olacak.Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın maaşına yapılan bu zamma, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Portakal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'askıda ekmek' kampanyasına da görmede bulundu.Fatih Portakal, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Asgari ücretin 2324Tl, ücretsiz izinle yüzbinlerce çalışanın 1169 Tl almak zorunda bırakıldığı, askıda ekmeğin yapıldığı bir ülkede CB makamına oranı bırakın zam yapılmaması gerekir. Yanlış hareketler..."