Fethullah Gülen Okuduğu Şiir İle Abdullah Gül Mesajı mı Verdi!

Tarih : 13 Ocak 2018, Cumartesi 20:24 Son Güncelleme : 13 Ocak 2018, Cumartesi 20:24
Fethullah Gülen Okuduğu Şiir İle Abdullah Gül Mesajı mı Verdi!

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in okuduğu şiirle Abdullah Gül mesajı verdiği ileri sürüldü.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Güneş gazetesi bugün “FETO’dan Güllü şiir” başlıklı bir haber yayımladı. Gazetenin birinci sayfasında yer alan haberde, FETÖ lideri Fethullah Gülen’in yayınlanan son sohbetinde içinde sıklıkla “Gül” kelimesi geçen bir şiir okuduğu ve böylelikle mesaj verdiği ileri sürüldü.


Oda TV'nin haberine göre hükümete yakın gazete, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasındaki kavganın sürdüğü günlerde yayımladığı haberinde şu ifadelere yer verdi:


“Video yayınlanmadan önce, Anayasa Mahkemesi (AYM), kapatılan FETÖ'nün yayın organı Zaman Gazetesi'nin yazarlarından Şahin Alpay ve gazeteci Mehmet Altan'ın tahliyelerine hükmetti. Alpay ve Altan'ın haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle alınan karar 6'ya karşı 11 üyenin oyçokluğuyla alındı. Bu gelişme üzerine İstanbul 13. ve 26. ağır ceza mahkemeleri, iki şüphelinin tutukluluk durumunu yeniden değerlendirdi. Mahkeme heyetleri, sanık Alpay ve Altan'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.
Güneş Gazetesi

Bu gelişmelerin ardından Feto'nun yayınladığı videoyla ‘Gül'e mi işaret edildiği’ gündeme geldi. FETÖ elebaşının okuduğu şiirde, ‘Ey kupkuru çölleri cennetlere çeviren gül. Gel, o bayıltan renginle gönlüme dökül. Vaktidir, ağlayan gözlerimin içine gül. Ey kupkuru çölleri cennetlere çeviren gül’ sözleri yer aldı. Terör elebaşı, ‘O gönüllerin sultanı olarak dünyaya teşrif buyurmuştu. Vazifesini eda etmesiyle gönüllerin sultanı oldu. O sultan idi; gönüller de O'nun sultanlığını duymaya başladı. Gönüller, şimdi de o sultanın sultanlığının bir kere daha gelip o gönüllere taht kurmasını istiyor’ ifadelerini kullandı.


Feto sözlerini ‘Her yer çok mükemmel; güllük gülistanlığa döndü. Heyhat, nerede o’ diyerek tamamladı. Feto daha önce de cumhurbaşkanı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu için açıkça oy istemişti. Yayınlanan sohbetinde Gülen'in 'Ekmel' vurguları dikkat çekmişti.”

Güneş’in haberinde “FETÖ elebaşı Gülen, nifak tohumları ekmeye devam ediyor. Feto, yayınlanan son videosunda defalarca 'gül' vurgusu yaptı. FETÖ elebaşının okuduğu şiirde sık sık geçen 'gül' ifadeleri, kafalarda soru işareti oluşturdu” denildi.