Fulya Öztürk'ün Yeni Kanalı Belli Oldu!

Tarih : 07 Temmuz 2022, Perşembe 19:09 Son Güncelleme : 07 Temmuz 2022, Perşembe 19:09
Fulya Öztürk'ün Yeni Kanalı Belli Oldu!

FOX TV’de ekranlara gelen ‘Fulya ile Umudun Olsun’ programına geçtiğimiz haftalarda veda eden ‘Dişi Savaş Ay’ Fulya Öztürk’ün yeni adresi belli oldu.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
FOX TV’de ekranlara gelen Fulya ile Umudun Olsun programının sunucusu gazeteci Fulya Öztürk, geçtiğimiz haftalarda flaş bir karar almıştı.
Bir yıl boyunca FOX ekranlarında çok sayıda insana yardım elini uzatan Öztürk, 3 cinayet soruşturmasının aydınlatılmasında da önemli rol oynamıştı.
60 kaybı bulup, 60 ailenin acısını dindiren Öztürk, gönüllerde taht kurmuştu.
Yaptığı kampanyalarla öğrencilere, dar gelirlilere adeta Hızır gibi yetişti…Bu hareketleriyle ve programdaki başarısıyla kısa sürede gündüz kuşağında önemli bir yer edinen Fulya Öztürk yeniden habere ve sahalara dönme kararı almıştı.
Fulya Öztürk’ün bu kararı sonrası, FOX TV’de programı kimin sunacağı merak konusu olmuştu.
Deneyimli muhabirin yeri, geçtiğimiz günlerde bomba bir isimle dolduruldu.
Bir dönem Fulya ile Umudun Olsun programında da yer alan ünlü psikolog Esra Ezmeci, FOX TV’de Esra Ezmeci ile Karşı Karşıya programını sunmaya başladı.
Esra Ezmeci ile ilgili yaşanan bu gelişmenin ardından Fulya Öztürk’ün yeni adresi merak konusu olmuştu.
MedyaRadar’ın özel haberine göre ‘Dişi Savaş Ay’ Fulya Öztürk’ün yeni adresi belli oldu.İstanbul medyasında pek çok kanalla görüştüğü ve teklif aldığı bilinen Fulya Öztürk, CNN Türk ile anlaştı.
Başarılı gazeteci, Özel Haberler Şefi olarak yönetici pozisyonuyla göreve başlayacak.
Öztürk, CNN TÜRK’te özel içerikler ve özel yayınlar yapacak.

FULYA ÖZTÜRK KİMDİR?

Gazeteci ve muhabir Fulya Öztürk, Ocak 1989 yılında Adana'nın Seyhan ilçesinde dünyaya geldi.Lise eğitimini Adana Gündoğdu Koleji'nde tamamladı. 2006 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazandı.Üniversiteyi kazandığı ilk televizyonculuk kariyerine başladı. 
2007 senesinde Doğan TV'nin 'Staj On Air' programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı.Profesyonel iş kariyerine 2008 senesinde CNN TÜRK Programlar Departmanı'nda başladı.
2010 senesinde CNN TÜRK Haber Merkezi'nde göreve başladı. 3 sene Kurgu Editörlüğü yaptı.Birçok belgeselin ve haberin kurgusunu hazırladı. 2013 senesinde Saha Muhabirliği 'ne başladı. 
Fulya Öztürk birçok üniversite ve dernekten ödüller aldı.'Yılın Muhabiri' ve 'En İyi Özel Haber' dalında onlarca ödüle layık görüldü. Öztürk, ayrıca TEDx'te konuşmacı oldu.
Fulya Öztürk, son olarak FOX’ta Fulya ile Umudun Olsun programının sunuculuğunu üstlenmişti.