General Suriye'de bir uzman çavuşu dövdü İddiası Ortalığı Karıştırdı!

Tarih : 20 Mayıs 2020, Çarşamba 04:44 Son Güncelleme : 20 Mayıs 2020, Çarşamba 04:44
General Suriye'de bir uzman çavuşu dövdü İddiası Ortalığı Karıştırdı!

Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici tarafından ortaya atılan iddia MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter tarafından da desteklendi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

17. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Pürsünlü'nün Suriye'de içtima alırken bir uzman çavuşu dövdüğü iddiası ortalığı karıştırdı. Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici tarafından ortaya atılan iddia MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter tarafından da desteklendi. Ayrıca Ali Tilkici, Pürsünlü'nün daha önce de bir astsubayı darp ettiğini ileri sürdü.

Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada "Ercan Pürsunlü Paşa, uzman çavuşu Suriye'de içtimada dövüyorsun mübarek gün" dedi ve "Bu davaya tüm hukuk büromuzla müdahil olacağız. Bakalım hakim karşısında 'ben paşayım döverim' diyecek misin? Yoksa yüzlerce şahidin gördüğünü yalanlayacak mısın? Göreceğiz" ifadelerini kullandı.

'KAMERA GÖRÜNTÜLERİNİ SİLDİLER'

"Bu devletin hukuk devleti olduğunu sizin kanun yönetmelik ve yönergelerden üstün olmadığınızı anlatacağız" diyen Tilkici, olayı ise şöyle anlattı:

Telefonları topluyorsunuz, kamera görüntülerini siliyorsunuz. Şahitleri korkutuyorsunuz. O gören gözleri ne yapacaksınız? Kamera görüntülerini silen arkadaş, seni özel olarak delil kaybetmekten mahkemeye vereceğim. Çıksın paşanız delikanlı gibi 'dövdüm' desin.

Ali Tilkici, ilerleyen dakikalarda bunun Pürsünlü'nün ilk vukuatı olmadığı iddia etti. Tilkici "Bu paşamız aynı zamanda bir de astsubayımızı dövmüş. Assubayımız da isterse ona da müdahil oluruz. Korkmayın siz vatan için can verenlersiniz" ifadelerini kullandı.

Ali Tilkici'nin ardından bir açıklama da MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter'den geldi. "Uzman Çavuşlarımızın onuruyla oynayan, herkesin içinde aşağılayan, el kaldıran, fiili ve fiziki müdahelede bulunan her kim ya da kimler olursa karşılarında duracağız, hesap sorulasıya kadar da peşlerini bırakmayacağız" diyen Yönter "Herkes yerini bilsin, sınırını bilsin, haddini bilsin" sözleriyle Pürsünlü'ye tepki gösterdi.

AVUKAT: ÜZÜLEREK TEYİT ETTİM

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Hukuk Komisyonu Üyesi Av. Bilgehan Utku, bir açıklama yaptı ve iddiayı teyit ettiğini söyledi. "Gerçek değildir umarım dedim ama üzülerek teyit ettim. Elbette mağdur olan Uzman Erbaş'ımız için Adalet yerini bulacaktır ancak önemli olan bundan sonra aynılarının yaşanmaması için gerekli hukuki düzenlerin yapılması, hak edilen itibarın verilmesidir" zdiyen avukat, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin her neferi ayrı ayrı kıymetli ayrı ayrı değerlidir ancak bu değer sözde değil özde verilmelidir. Devletin verdiği gücü kullanarak hukuk dışına çıkanlar elbette hukuk karşısında gereken cezayı alacaktır" ifadelerini kullandı.

İddialar sosyal medyada #SuriyedeUzmCvsDövenPasa etiketiyle protesto edilirken henüz resmi bir açıklama gelmedi.