Gribe Karşı Ev Yapımı Doğal İlaçlar!

Tarih : 09 Ekim 2019, Çarşamba 10:41 Son Güncelleme : 09 Ekim 2019, Çarşamba 10:41
Gribe Karşı Ev Yapımı Doğal İlaçlar!

Havalar soğudukça herkesi saran ve uzun süre etkisi altında bırakan bir düşman: Grip!

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Bu hastalığı en kısa sürede üzerinizden atmak ya da hiç grip olmamak için bu doğal besinleri tüketmeniz gerekiyor.Evde uygulayabileceğiniz bu sağlıklı tedavi sonucunda gribe elveda diyeceksiniz.

Kivi:

C vitamini destekli bir meyve olan kivinin isterseniz suyunu için, isterseniz dilimleyip yiyin.

Elma:

Bağışıklık sistemini güçlendiren elmayı isterseniz taze, isterseniz limon ve zencefil karışımlarda çay yapmak üzere kullanabilirsiniz.

Muz:

Dilimlenmiş, ezilmiş veya bütün olsun muz mideniz için yararlıdır. Griple birlikte çocuklarda görülen bulantı, kusma ve ishal gibi belirtilerle savaşır.

Su:

Günde 2 litre su içmek hem gribi kolay atlatmanızı hem de vücut sağlığını korumanızı sağlar.

Zencefil:

Bir günde gripte kurtulmak istiyorsanız; taze zencefil çayı için Gerçek mucize!

Tavuk suyu:

Bilimsel olarak tavuk suyunun antienflamatuar etkisi ve gribi iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Çalışmalara göre, sıcak tavuk çorbası vücudunuzu bakteri ve virüslerden koruyan burun yolunuzdaki kısa tüylerin yeteneğini geliştiriyor.

Hindi eti:

İyi bir yağsız protein olan hindi eti çok faydalıdır. hindi hastalıklarla savaşmak için vücudunuza enerji verir. Hindi eti tadını pek sevmiyorsanız istediğiniz baharatlarla lezzet katabilirsiniz.

Kuşburnu:

Yoğun C vitamini içeren kuşburnu meyvesinin çayını demleyip içebilirsiniz.

Portakal:

C vitamini içeren portakal; bağışıklık sistemini güçlendirir.

Nane:

Limonla çayı yapıldığında gribe karşı tam koruma sağlayan naneyi mutfağınızdan eksik etmeyin.

Limon:

Zencefil, kuşburnu gibi çaylarla birlikte kullanabilir ya da tadından hoşlanıyorsanız; tek başına tüketebilirsiniz.

Sarımsak:

Seviyorsanız çorbalarınızı ve yemeklerinizi sarımsakla lezzetlendirebilirsiniz. Sarımsağın antimikrobiyal ve bağışıklığı destekleyen özellikleri var ve ayrıca burun tıkanıklığına da biraz faydası olduğu açıklandı.

Sebze suyu:

Grip olduğunuzda salata yapmak ve yemek düşüneceğiniz en son şey olabilir. Ancak bir bardak az tuzlu sebze suyunu rahatça içebilirsiniz. Böylece vücudunuz bağışıklık sisteminizi destekleyen antioksidanları kazanır ve susuz kalmazsınız. Canınız tatlı bir şeyler isterse de yüzde 100 meyve suyu içebilirsiniz.

Sıcak çay:

Yeşil, siyah çay hastalıklarla savaşan antioksidanlarla doludur. Boğaz ağrınızı hafifletmek için çayınıza bir kaşık dolusu bal ekleyin ve limon sıkın. Kafein size dokunuyorsa, kafeinsiz kahve seçeneklerini ya da bitkisel çayları deneyebilirsiniz.