Habertürk Yazarı İle Bahçeli'nin Danışmanı Birbirine Girdi!

Tarih : 28 Nisan 2020, Salı 17:24 Son Güncelleme : 28 Nisan 2020, Salı 17:24
Habertürk Yazarı İle Bahçeli'nin Danışmanı Birbirine Girdi!

Habertürk yazarı Sevilay Yılman ile MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek sosyal medyada tartıştı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

İBB tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak hazırlanan ve çocuklara gönderilen paketlerde yer alan “Cumhuriyet ve Demokrasi” adlı broşür tartışmalara yol açtı.

“Demokrasi için ‘sandık’ şarttır ama yeterli değildir” ifadesinin yer aldığı broşürdeki bir çizimde İslâmiyet hoca, Hristiyanlık rahip, Yahudilik de hahamla resmedildi. Aynı çizimde bir Alevi dedesine de yer verilerek çocuklara Alevilik bir ‘din’ gibi gösterildi.

Tartışılan görsele sosyal medyada büyük tepki gösterildi. Yapılan yorumlarda İBB ayrımcılığı körüklemekle suçlandı.

Tartışma üzerine Habertürk yazarı Sevilay Yılman, “Bir Alevi, Alevi dedesi ile imamın yan yana resmedilmesinden asla gocunmaz!” başlıklı yazı kaleme aldı. Sevilay Yılman, sosyal medyada yazısını “Bir Alevi dedesi ile imamın yan yana resmedilmesinden gocunanlar... Alevi inancını yok sayan, reddeden ve dahası cemevlerinin Alevi inançlı yurttaşların bir ibadet merkezi olarak kabul edilmesinden rahatsızlık duyanlardır! Asıl sorun da zaten budur!” mesajıyla paylaştı.