Hain Fetö'den Korsan Radyo Yayını

Tarih : 11 Mart 2017, Cumartesi 17:28 Son Güncelleme : 13 Ağustos 2017, Pazar 17:28
Hain Fetö'den Korsan Radyo Yayını

Çözülme sürecine giren FETÖ, cezaevindeki militanlarının itirafçı olmasını engellemek için korsan radyo yayına başladı. FETÖ, militanlarına ‘Yakında darbe olacak. Hepiniz kurtulacaksınız” yalanlarıyla moral vermeye çalışıyor

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
15 Temmuz darbe kalkışmasında başarılı olamayan ve büyük bir çöküş yaşayan FETÖ, umudunu korsan radyo yayınlarına bağladı.

Çözülme sürecine giren örgütün, cezaevindeki militanlarına korsan radyo yayınlarıyla " Sabredin, yakında çıkacaksınız" mesajları gönderdiği tespit edildi. Yeni Asır'ın edindiği bilgilere göre terör örgütü çözülmeyi ve militanlarının itirafçı olmasını önlemek için korsan radyo yayınları yapmaya başladı. Bu yayınlarla hem cezaevindeki hem de dışarıdaki militanlarına yönelik propaganda yapan örgütün "ayaktayız" mesajı vermeye çalıştığı belirlendi.

İstihbarat ve MİT görevlilerinin tespit ettiği bazı yayınlarda, örgütün devlete ve güvenlik güçlerine tehditler savurduğu ifade edildi. Bu yayınlarda örgüt militanlarına "Hocamızın sizlere müjdesi var, kurtuluşumuz yakındır" şeklinde mesajlar verdiği kaydedildi. Bu yayınların tespit edilmesinin ardından yüksek güvenlikli cezaevlerinde tedbirlerin artırılırken , olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi. İlk etapta bu yayınların yapıldığı noktaların tespiti için çalışma yürüten güvenlik güçleri, örgütün özellikle hapisane kantinlerinden radyo alabilen militanlarına bu şekilde mesaj ulaştırmaya çalıştığını kaydetti. Görsel ve yazılı yayın organları ve tüm internet siteleri ile ByLock gibi gizli haberleşme ağları deşifre olan hain silahlı terör örgütün, militanlarına bu şekilde "ayaktayız" mesajı vermeye çalıştığı belirtiliyor. FETÖ'cü hainlerin yaptıkları radyo yayınlarındaki bazı konuşmalar MİT ve istiharaat şube ekipleri tarafından incelemeye alındı.Bu korson radyo yayınlarında "Devlet Başkanına değil, Hizmet Ordusuna güvenin, Fethullah hocamız sizleri ödüllendirecek" denilerek tehditler savrulduğu belirlendi.