Hayali Gerçek Oldu!

Tarih : 07 Nisan 2021, Çarşamba 14:57 Son Güncelleme : 07 Nisan 2021, Çarşamba 14:57
Hayali Gerçek Oldu!

Ankara'nın ödüllü radyosu RADYO BEYAZDA hafta içi her gün 07:00 – 10:00 saatleri arasında yayın yapan YUSUF CAN KARAPINAR’IN hikayesi ilham veriyor.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Ankara doğumlu (10.10.1991) olan parlayan yıldız aslında Başkent Üniversitesi Bankacılık girişli ve daha sonra Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi okumuş ama mikrofon ve radyo aşkı içinde hep yanan bir ateş olmuş.

18 yaşında yaz tatilinde Ankara’da ki turizm tesisinde halkla ilişkiler personeli olarak işe başlayan Yusuf Can Karapınar’ın hitabet kabiliyeti ve enerjisiyle tesis misafirlerinin ve yöneticilerinin dikkatini çeken Yusuf Can Karapınar kısa sürede yöneticisi tesiste mikrofon şov yapmasını istedi ilk olarak 18 yaşında mikrofonla tanıştığını söyleyen Yusuf Can Karapınar’ın içinde hep bir tutku olarak kalmış o mikrofon !

Bir yandan okurken bir yandan aile şirketlerinde yöneticilik yapan genç yıldız her yaz Ankara’nın bütün tesislerde mikrofon şov yapmaya devam etmiş.

Çocukluğundan itibaren radyo dinleyerek büyüğünü ve radyonun hayatının en büyük tutkusu olduğunu söyleyen Yusuf Can Karapınar uzun süre beyaz yakalı olarak devam ettiği hayatında asla her şeyin tam olmadığını söylüyor içinde ki boşluğu son sahne aldığı sene daha çok fark eden radyocu hayallerinin peşinden koşmaya karar vermiş.

Radyo Yolculuğu

Ankara’nın en prestijli radyosu olan Beyaz ! en çok dinlediğim radyoydu bende ilk olarak radyo Beyaz’a staj için başvurdum. hayallerimi anlattığımda beni ciddiye alan yardımsever uzman kadrosu sırtını bana dönmedi.

Bir sene ikinci mikrofon olarak ‘’drive time’’ da kendini geliştiren Yusuf Can Karapınar kısa bir süre içinde önce hafta sonu sonra hafta içi ikinci mikrofon olarak başladığı saatin yayıncısı oldu.
dinleyicilerden çok güzel dönüşler aldığını söyleyen radyocu Yusuf Can Karapınar ‘’Radyasyon’’ adlı programıyla 94.2 Radyo Beyaz frekansında sabah trafiği yolculuğunu en keyifli hale getirmek için mikrofon başında!
Gençler için en büyük tavsiyesinin kendilerini tatmin edecek işi bulmalarını ve hayallerinin peşinden koşmayı asla bırakmamalarını söyleyen radyocu,
Beyaz gibi büyük bir aileye dahil olduğu için çok mutlu olduğunu söylüyor

Bizlerde ilham veren bu başarı hikayesini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.