Her Sabah Çay İçenler Dikkat

Tarih :19 Ağustos 2017, Cumartesi 18:56 Son Güncelleme :19 Ağustos 2017, Cumartesi 18:56 Kaynak :Medya Alemi Editör :Medya Alemi

Sabahları artık gelenek haline gelen çay içme alışkanlığında ülkemiz 2. Sırada yer alıyor. Sabah kahvaltılarında, akşam yemeklerinden sonra sürekli olarak tükettiğiniz çayın dozunu kaçırdığımızda sağlığımıza olan olumsuz yönlerini hiç duymuş muydunuz?

1

Kansızlığa Davetiye Çıkartıyor!

Kansızlığa Davetiye Çıkartıyor!

Çay vücudun demir emilimini etkilemektedir. Her sabah içilen çay kansızlığa davetiye çıkarır. Araştırmalara göre günde 4-5 bardak çay içmek ilerleyen zamanlarda anemiye dolayısıyla kansızlığa sebep olabiliyor.

2

Kafein Açısından Çok Zengindir

Kafein Açısından Çok Zengindir

Kafein dendiğinde aklımıza ilk olarak kahve gelse de çay da içinde azımsanmayacak miktarda kafein bulundurur. Geç saatlerde içildiğinde uykunuzu kaçırmanın yanında mide ağrısına yol açabilir. Aşırı tüketiminde baş ağrısına yol açabilir ve migren atağını tetikleyebilir.

3

Şeker Hastalığına Sebep Olabilir!

Şeker Hastalığına Sebep Olabilir!

Çay dediğiniz zaman aklınıza şekerde geliyorsa büyük tehlikedesiniz. Çaya şeker atmanız, kan şekerinizin yükselmesine, uzun süreli kullanımında şeker hastalığına neden olabilir.

4

Kahvaltıda İçmeyin

Kahvaltıda İçmeyin

Çayı kahvaltıyla birlikte değil de kahvaltıdan 30 dakika – 1 saat sonra içebilirsiniz. Bunu diğer öğünleriniz için de uygulayabilirsiniz.

5

Demliğinize Limon Atın

Demliğinize Limon Atın

Demliğinize veya bardağınıza bir dilim limon atabilirsiniz. Limonun antioksidan özelliği çayı daha sağlıklı bir hale getirecektir.

6

Demlikteki Çayı Yenileyin

Demlikteki Çayı Yenileyin

Demliğinizdeki çayı belirli aralıklarla değiştirip çayın içindeki zararlı maddeleri demine vermesine engel olabilirsiniz, çayınızı sürekli taze bir halde tüketebilirsiniz.