İki Gözüm Ahmet Filmi Durduruldu!

Tarih : 01 Şubat 2020, Cumartesi 12:13 Son Güncelleme : 01 Şubat 2020, Cumartesi 12:13
İki Gözüm Ahmet Filmi Durduruldu!

Sanatçı Ahmet Kaya’nın eşi ve kızlarının başvurusu üzerine mahkeme, sanatçının hayatını konu alan ve 7 Şubat’ta vizyona girmesi beklenen ‘İki Gözüm: Ahmet’ isimli filmin gösteriminin durdurulmasına karar verdi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

'İki Gözüm: Ahmet' filminin gösteriminin durdurulması için dava açılmıştı. Kaya’nın eşi ve kızlarının başvurusu üzerine mahkeme, sanatçının hayatını konu alan ve 7 Şubat’ta vizyona girmesi beklenen ‘İki Gözüm: Ahmet’ isimli filmin gösteriminin durdurulmasına karar verdi.

Sürgüne gittiği Fransa'nın Paris kentinde, 16 Kasım 2000 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan “İki Gözüm: Ahmet” filminin gösterimi mahkeme kararı ile durduruldu.

Eşi Gülten Kaya ile kızları Turaç Melis Kaya ve Çiğdem Öztürk, 7 Şubat’ta vizyona girmesi planlanan filmi çeken X Yapım şirketine geçtiğimiz günlerde dava açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatları aracılığıyla başvuran Gülten Kaya ve kızları, “kişilik haklarına yapılan saldırının önlenmesini” ve “filmin yayınlanmasının dava sonuçlanıncaya kadar tedbiren durdurulmasını” talep etti.

Talebi kabul eden mahkeme, ihtiyati tedbir yoluyla “İki Gözüm: Ahmet”in ve filme ilişkin her türlü görüntü ve içeriğin sinemalarda, kitle iletişim araçlarında, internette, televizyon kanallarında yayınlanmasının, çoğaltılmasının ve dağıtılmasının dava sonuçlanıncaya kadar durdurulmasına karar verdi.

Gani Rüzgar Şavata ile Hakan Gürtop’un yönetmenliğinde çekilen filmde Özgür Tüzer ve Aleyna Solaker başrol oynadı.