İrem Sak Sosyal Sorumluluk Alıyor!

Tarih : 10 Şubat 2020, Pazartesi 15:48 Son Güncelleme : 10 Şubat 2020, Pazartesi 15:48
İrem Sak Sosyal Sorumluluk Alıyor!

İrem Sak’tan sosyal sorumluluk adına önemli bir adım attı. Epilepsi İçin Bak Kampanyası; 4. yılında da epilepsili insanlara olan ön yargılı, ayrımcı ve olumsuz bakış açısını düzeltmeye ve farklı bakış açısı ile baktırmaya devam ediyor.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Epilepsi İçin Bak Kampanyasına destek veren İrem Sak, #YılOlmuş2020 teması ile çekilen ve dijital ortamda yayınlanacak olan videonun da yüzü oldu. #YılOlmuş2020 ‘’Hala epilepsili bireylerin evlenemeyeceğini düşünen insanlar var.’’ mesajını taşıyan videoda rol alan İrem Sak, ‘’Epilepsi için bak!’’ diyerek tüm izleyenleri bakış açılarını değiştirmeye ve farkındalık kampanyasına destek olmaya davet etti.

Projenin önemine dikkat çeken İrem Sak; ‘Ben de bu kampanya ile birlikte hepimizin aslında birer Epilepsi hastası adayı olduğumuzu öğrendim. Çünkü bu hastalık sadece genetik değil sonradan da meydana çıkabiliyormuş. Bu bilgi bile ayrımcı ve olumsuz bakış açısına dur dememiz için yeterli olduğunu düşünüyorum. Oysa epilepsili bireyler de evlenebilir, çocuk sahibi olabilir ve yaşamlarını herkes gibi sürdürebilirler.’’ dedi.