IŞİD Türkiye'de radyo mu kuruyor?

Tarih : 21 Eylül 2017, Perşembe 22:41 Son Güncelleme : 21 Eylül 2017, Perşembe 22:41
IŞİD Türkiye'de radyo mu kuruyor?

Milliyet Gazetesi yazarı Özay Şendir, IŞİD'in Türkiye'de radyo kanalı açacağını iddia etti.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Milliyet Gazetesi yazarı Özay Şendir, IŞİD'in Suriye'de yayın yapmak üzere Türkiye sınırlarında radyo kanalı açacağını iddia etti. Radyolara teknik hizmet veren bir şirket sahibinin yaşadığı olayı aktaran Şendir, şirket sahibinin, Özgür Suriye Ordusu adına aradığını söyleyen bir kişiden şüphelendiğini yazdı. Şendir, telefonla arayan şahsın, 2'li anten sistemi alarak yayınlarını Azez ve Afrin'e ulaştırmak istediklerini de iddia etti.


İşte Özay Şendir'in o yazısı:


ÖSO'NUN DENETİMİNDEKİ BÖLGEYE YAYIN YAPACAK...


"Radyolara teknik hizmet veren Türkiye'nin bilindik şirketlerinden birinin sahibi, bilmediği bir numaradan telefonla arandı geçen hafta. Arayan kişi, Özgür Suriye Ordusu adına aradığını, Hatay, Kırıkhan'da bir ev kiraladıklarını, bu ev için tam bir stüdyo donanımı, 1 Kilowatt verici ve 2'li anten sistemi alarak yayınlarını Azez ve Afrin'e ulaştırmak istediklerini söyler.


Yayının ulaşması istenen bölgeler Özgür Suriye Ordusu'nun denetiminde olan bölgelerdir ama bir soru şirket sahibinin kafasını kurcalar.


Güvenlik gerekçesiyle adını yazmadığım, Marma-ra'daki büyük bir ilden Suriye'ye yayın yapmak üzere bir radyo kuruldu.


Bu radyo, yayınlarını internet üzerinden Suriye sınırındaki vericiye, oradan da Suriye'de istenen bölgelere ulaştırıyor.


Üstelik referansları ve çalışma biçimleri gösteriyor ki, bu radyo ne yaptığı bilinen bir radyo. Peki o zaman diğeri ne?


Şirket sahibi durumdan hoşlanmaz, bir yerde kuvvetli bir propaganda radyosu varsa, ikinci radyo mutlaka karşı propaganda için kuruluyordur diye düşünür ve söz konusu kişilerle çalışmaktan vazgeçer.


Son günlerde gerek Hatay gerekse Kilis hattından Suriye'ye yönelik yapılan bir sürü korsan radyonun bilgisi geliyor.


RTÜK, hangi vericiden, kim, ne yayını yapıyor, bir baksa hiç fena olmayacak..."