İşyerinde Motive Olmanın En İyi 10 Yolu

Tarih :27 Eylül 2019, Cuma 12:22 Son Güncelleme :27 Eylül 2019, Cuma 12:22 Kaynak :Medya Alemi Editör :Medya Alemi

Çalış, çalış, çalış, çalış, çalış, çalış! Evet, bunun Rihanna şarkısı olduğunun farkındayım . Ancak cidden, her gün işe gitmek zor olabilir. Bazılarımız hayalimizdeki işi bulmuş olabilir, bazılarımız bulamamış ve dürüst olmak gerekirse, bazılarımız muhtemelen nefret ettiğimiz bir işi yapıyor. Ancak, işinizi sevseniz bile, yüzleşelim, sonuçta işinizi halletme biçiminize giren erteleme ile mücadele etmek hala zor olabilir. Açıkçası, işinizi yapmanız önemlidir, ancak işinizde daha iyi olmak için sürekli çalışmak da aynı derecede önemlidir. İşinizde iyi olma arzusu, korkunç bir işi çok daha hoş görülebilir hale getirmeye yardımcı olabilir. İşte işteyken motive olmanıza yardımcı olacak 10 ipucu.

1

Kahve, çay veya enerji içeceği iç!

Kahve, çay veya enerji içeceği iç!

Bu muhtemelen motive kalmanın en açık yoludur, çünkü kafein sizi tetikte tutmanıza yardımcı olacaktır. Çalışmalar, kafeinin odaklanmanızı ve uyanıklığınızı artırabileceğini kanıtladı. Buna ek olarak, masanızdan sadece bu içecekleri almak ya da hazırlamak için uzaklaşmak, eldeki işten uzaklaşmak ve fikrinizi kısaca açıklamak için iyi bir yol olabilir.

2

Müzik dinleyin!

Müzik dinleyin!

Sizi motive eden ve ilham veren bazı müzikler açın! Müzik dinlemek veya odaklanmak için tüm müzik platformlarında ve YouTube'da birçok oynatma listesi bulunmaktadır. Müzik dinlemek, çevrenizdeki diğer dikkat dağıtıcı şeylerin engellenmesine yardımcı olabilir.

3

Bir sesli kitap veya podcast dinleyin!

Bir sesli kitap veya podcast dinleyin!

Sizi ilgilendiren sesli kitaplar veya podcast'ler bulun, işinizi engellemediklerinden emin olun. Bir kitapta veya tartışmada toplandığınızda, zamanın daha çabuk geçmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu konunun ilginizi çekmesi durumunda, motivasyonlu podcast'leri ve sesli kitapları aramaya yardımcı olur.

4

Liste yapmak için bir günlük yapın!

Liste yapmak için bir günlük yapın!

Yapılacaklar listesi olmadan, iş günü boyunca kurstan çıkmak daha kolay olabilir. Yapılması gerekeni unutabilirsin ya da beklemediğin bir takım başka işler de verilebilir. Bu yüzden, vardiyanıza başlamadan önce her gün, bir yapılacaklar listesi oluşturun ve gün boyunca buna göre ayarlayın. Evden çalışıyorsanız veya kendi işiniz varsa, bu son derece yararlıdır. Ek olarak, ilerlemenizi takip etme ve tamamlanmış görevleri kontrol etme süreci, işlerin bitmekte olduğunu görmenize yardımcı olduğu için motive edici olabilir.

5

Bir vizyon tahtası oluşturun!

Bir vizyon tahtası oluşturun!

İşe gitmeden önce her gün görebileceğiniz masanızda ve / veya her gün görebileceğiniz büyük bir vizyon tahtası oluşturmak için neden her gün işe gittiğinizi hatırlatmanıza yardımcı olacaktır. Bu görüş tahtasının güçlü olduğundan ve kalbinizle konuştuğundan emin olun. Orada da bazı onaylamalar eklemenizi öneririm. Ancak, görüş panellerinizi zaman zaman güncellemeniz veya hareket ettirmeniz zorunludur. Bu şekilde şikayet edemezsiniz ve onları görmezden gelmeye başlarsınız, çünkü o zaman sizi motive etme güçlerini kaybederler. Artı, vizyon panosunu oluşturma eylemi ilham verici ve motive edici!

6

Vücudunu uzat!

Vücudunu uzat!

Bütün gün oturursanız, vücudunuz çok rahatlayabilir ve kalkıp uzanmak veya kısa bir yürüyüşe çıkmak için birkaç dakika sürebilir , zihninizi temizlemenize ve işinizi bitirmenize yardımcı olabilir. Masa işi olanlar için, masanızda yapabileceğiniz birçok yer var. İşte bir kaç masanın uzandığı bir link Masanızdaki Germe Egzersizleri: 12 Basit İpuçları . Tuvalet ve sırt sadece bir yürüyüş bile yararlı olabilir. Bu ipucu yalnızca masa başı işleri yapanlar için yararlı değildir, her türlü iş için ara vererek zihninizi ve vücudunuzu tazelemek önemlidir.

7

Dikkat dağıtıcı şeyleri kesin!

Dikkat dağıtıcı şeyleri kesin!

Çok fazla dikkat dağıtıcı, odak noktanızı uzaklaştırabilir ve verimsiz hale getirebilir. Ne iş yaptığınıza bağlı olarak, cep telefonunuzu, televizyonunuzu ve dizüstü bilgisayarınızı kapatmanız gerekebilir, çünkü bunlar büyük dikkat dağıtıcıdır. Ek olarak, özellikle sosyalleştirdiğiniz şey eldeki işe elverişli olmadığında sosyalleşmeyi kesmeniz gerekebilir. Bu, yalnızca sizin için bir seçenekse, farklı bir alana geçmenizi bile gerektirebilir. Bunu, ofisteki farklı bir bölgeye taşıyarak veya evde çalışıyorsanız, çalışmanızı evde farklı bir yere taşıyarak yapabilirsiniz. Cep telefonunu tamamen kapatmak istemiyorsan, susturabilir veya giyebilirsin, rahatsız etmeyin. Birçok akıllı telefon, acil durum veya sık kullanılanlar olarak kaydettiğiniz kişilerden gelen mesajların ve aramaların yapılmasına izin vermek için ayarları bozmanıza izin vermez.

8

Organize olun!

Organize olun!

Bunalmış olduğunuzda motive olmak çok zor olabilir ve zihniniz dağınıksa işleri halletmeyi zorlaştırabilir. Daha organize olmalısın. Yapmanız gereken görevlerin bir listesini oluşturmak bu konuda yardımcı olabilir, ancak listedeki her görevi tamamlamak istediğiniz zaman için gerçekçi zamana özel hedefler eklediğinizden ve ayarladığınızdan emin olun. Ek olarak, her bir göreve başlamadan önce işinizi halletmek için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olduğunuzdan emin olarak hazırlıklı kalın. Ancak en önemlisi, çalışma alanınızı temiz ve kıvrımlı tutun!

9

Paranın sizi motive edeceğini varsaymayın!

Paranın sizi motive edeceğini varsaymayın!

Bu, oldukça ileri düz. Bir işte çalışmak için tek motivasyon kaynağınız paradan kaynaklanıyorsa, sonuçta paranın sizi gün içinde geçirmeniz için yeterli olmadığını fark edeceksiniz. Bu ipucu, paranın belirli bir işte çalışmanızın tek nedeni OLMAMASI gerektiği konusunda sizi bilgilendiren bir uyarı ipucudur. Devam etmek için başka sebepler bulmanız gerekecek. Örneğin, çocuğunuz varsa ve onları desteklemek için bir işe ihtiyacınız varsa, bu yüzden bunu yapmanıza yardımcı olacak herhangi bir işi alırsanız, yalnız başına sizi motive etmeye yetmeyecektir. Bunun yerine, işi çocuklarınızı desteklemek için bir araç olarak düşünürseniz, sadece para kazanmanın bir yolu olarak değil, paranın tek motivasyonunuz olmasından daha fazla motive kalırsınız. Bakış açınızı değiştirmekle ilgili.

10

Devam etme nedenlerinizi sürekli kontrol edin!

Devam etme nedenlerinizi sürekli kontrol edin!

Son olarak, bu motive kalmanın en önemli ipucudur ve 9. ipucunda buna kısaca değindik! Dahili olarak sürüldüğünde durdurulamazsın. İşe neden gittiğinle tekrar bağlantı kurmak önemlidir. Ailenize, kendinize veya işinize destek olup olmadığı, sahip olduğunuz daha büyük bir arzuya ulaşmanıza yardımcı olacak bir adım taşıdır. Bu nedenlerle sürekli kontrol etmek çok güçlü olabilir ve tamamlanması zor olabilecek ya da yalnızca sizi ilgilendirmeyen işleri başarmanız için gereken desteği sağlayabilir. Özellikle kariyer alanınıza bağlı olarak işte motive kalmanın sayısız yolu var. Bu liste en etkili 10 yolu içermektedir. Mümkün olduğu kadar çok ipucu kullanın ve sizin için en uygun olanı bulun! Her gün gitmek için mutlu bir şekilde uyanmak için bir iş bulmak zor olabilir, ancak bunu yapıp yapana kadar bu liste sizi motive etmeye ve üretken bir işçi kalmanıza yardımcı olacaktır!