İTO Başkanı Çağlar son yolculuğuna uğurlandı

Tarih : 12 Aralık 2017, Salı 16:55 Son Güncelleme : 12 Aralık 2017, Salı 16:55
İTO Başkanı Çağlar son yolculuğuna uğurlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, dün yaşamını yitiren İTO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi'nde düzenlenen cenaze namazına katıldı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar'ın cenaze namazına katıldı.


Erdoğan, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, sözlerine, "Öncelikle değerli kardeşim İbrahim Çağlar'a tekrar Allah'tan rahmet diliyoruz. Rabbim taksiratını hasenata tebdil etsin. Cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın." diyerek başladı.


Erdoğan, "Benim sadece bir kaç cümlem olacak, biz siyasette özellikle son dönem bu yola İbrahim kardeşimizle beraber çıktık. Biz siyasette bu yolda yürürken kendileri de sivil toplum kuruluşları olarak, Türkiye'nin en önemli bir kuruluşu İstanbul Ticaret Odası'na başkan oldu. Fakat irtibatlarımız, ilişkilerimiz kesilmedi." ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlar'ın inançlı, imanlı biri olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:


"Rabbim inanıyorum ki attığı bu adımlarda inşallah taksiratını hasenata tebdil edecektir. Tüm ailesine başsağlığı diliyorum. Camiamıza, iş dünyasına başsağlığı diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun ama biz şunu biliyoruz; biz kaza ve kadere iman etmiş insanlarız. Ne zaman, nerede, nasıl geleceği belli olmayan bir sürecin içerisindeyiz. Aslolan mümin olarak, Müslüman olarak her an ölümle beraber yaşadığımızı bilmek, ölümü öldürmek. Aslolan bu. Ben tekrar tüm dostlarımıza, sevenlerimize başsağlığı diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah."