İzmir Polis Radyosu Trafiğe Çözüm Olacak

Tarih : 13 Mayıs 2017, Cumartesi 23:33 Son Güncelleme : 16 Ağustos 2017, Çarşamba 23:33
İzmir Polis Radyosu Trafiğe Çözüm Olacak

İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan yeni radyo, yayın hayatına başladı. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın “Radyomuz, İzmir’in trafiğine, güvenliğine katkı sağlarken aynı zamanda halk ile polisi daha da yakınlaştıracak” dedi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan ‘İzmir Polis Radyosu’ yayın hayatına başladı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Foto Film ve Radyo Televizyon Şube Müdürlüğü bünyesinde, İzmir Trafik Vakfı’nın katkılarıyla kurulan ‘İzmir Polis Radyosu’ törenle yayın hayatına ‘merhaba’ dedi.Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 6. katında radyoculuk alanında deneyimli 6 personeliyle hizmet verecek ve 96.7 FM frekansından dinleyicilerine ulaşacak olan İzmir Polis Radyosu’nun açılışına, İzmir Vali Yardımcısı Aydın Memük, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli müdür ve amirlerle emekli polis müdürleri katıldı.
‘Hayalim gerçek oldu’İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, kente 6 ay önce göreve geldiğinde hayalini kurduğu polis radyosunu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Radyoların modern hayatın vazgeçilmez önemli bir parçası olduğuna işaret eden Aşkın, “Özellikle günün önemli bölümünü trafikte geçirenler için radyolar yol arkadaşı oluyor. Radyolar insanlara ulaşma noktasında büyük kentlerde televizyon kanallarının önünde görülüyor. Açılışını yaptığımız radyomuzun, İzmir’in trafiğine, güvenliğine katkı sağlarken, aynı zamanda İzmir halkıyla polisi daha da yakınlaştıran bir platform görevi yapacağına inanıyorum” dedi. Radyonun ilk konuğu olan Aşkın, Neşet Ertaş’ın ‘Neredesin sen?’ türküsünü, annesi için yazdığını anımsattı, türkünün anonsunu yaptı.