Kadınların Kocalarını Daha Çok Sevmeleri İçin 7 Dürüst Yol!

Tarih : 07 Şubat 2022, Pazartesi 14:35 Son Güncelleme : 07 Şubat 2022, Pazartesi 14:35
Kadınların Kocalarını Daha Çok Sevmeleri İçin 7 Dürüst Yol!

Evliliğinizde neden mutsuz olduğunuzu hiç merak ettiniz mi? Kocanıza değişmesini söylemeyi denediniz mi? Belki de her şeyi yanlış yapıyorsun. Gerçek şu ki, belki evliliğinizi iyileştirmeye yardımcı olacak birkaç şeyi düzeltebilirsiniz.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi
Evliliğinizde neden mutsuz olduğunuzu hiç merak ettiniz mi? Kocanıza değişmesini söylemeyi denediniz mi? Belki de her şeyi yanlış yapıyorsun. Gerçek şu ki, belki evliliğinizi iyileştirmeye yardımcı olacak birkaç şeyi düzeltebilirsiniz. Bir adım geri atar ve onu daha çok sevmeyi öğrenirseniz, mümkün olmadığını düşündüğünüz şekilde yanıt verecektir.

Bunlar, her kadının kendisini ve kocasını en yakın ortaklıklarda tam olarak desteklemek için ihtiyaç duyduğu önemli araçlardır. Bilmediğiniz şeyler evliliğinize zarar verebilir.


İşte bunu bilen bir ilişki koçundan evliliğinizi geliştirmenin ve kocanızı daha çok sevmenin yolları. 

1. Önce kendinizi sevin.
Muhtemelen bir kadının, bir erkeği tam zamanlı olarak sevmeye başlamadan önce, kendini sevme yoluyla kendi kişisel mutluluk ölçüsünü bulmasının çok önemli olduğu öğretilmemişti. Hepimiz onu nasıl mutlu edeceğimiz konusunda çok şey duyduk, ancak bu tavsiye aslında  doğru.

Kendinize iyi bakmayı tartışılmaz yapın - ve bunun için sizi sevecektir. Bunları söylemek yeterli değil, aslında sağlıklı sınırlar koyacak kadar kendinizi gerçekten sevmeniz ve fiziksel, duygusal, ruhsal ve finansal olarak kendinize iyi bakmanız gerekecek. Bir numaralı öncelik sensin!

2. Sözleriniz konusunda düşünceli olun.
Güçlü ve kendine güvenen bir kadın olmak, o an ne düşündüğünüzü her zaman söylemek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Öfkeyle yanıt vermek yerine geri adım atmak, işi koruma ve evlilik için gerçekten iyi sonuç veriyor, öyleyse neden kendimizi eşlerimize sert veya öfkeli cevaplar vermekten sık sık alıkoymuyoruz? 

Yetişkin aşıklar çok geç olmadan nasıl tepki vermeleri gerektiğinin faydalarını bilirler.

3. Ruh hali değişimlerini kişisel algılamayın.
Eşlerin ruh hali değişimleri genellikle bizimle ilgili değildir. Bir şeye üzülmüş gibi konuşmaması veya davranmaması, onun kişisel olduğunu varsaymanız gerektiği anlamına gelmez. Bir dakika durun ve bilgi yokluğunda olumsuz düşünmeye yönelik doğal eğiliminizi kontrol edin.

Bunun yerine, iletişim hatlarını açın ve neler olup bittiğini paylaşması için güvenli bir ortam yaratın. Konuşmaya hazır değilse, bunu kabul edin ve sizi mutlu eden şeyi yapmaya devam edin. Unutmayın: Duygular bulaşıcıdır. Belki sizin daha iyimser ruh halinizi yakalar.

4. Seks planlayın
Yetişkinlerin çok yoğun hayatları vardır - bazen çok yoğun seks listede en son sırada yer alır. Bu, çoğu zaman olmadığı anlamına da gelir. Hiçbir seks mutsuz bir koca için bir reçete değildir. Her zaman kendiliğinden olması gerektiğini düşünüyorsanız, paradigmanızı değiştirmeyi düşünün.

Huffington Post makalesinde , yazar, seksin yeniden ilişkinizin değerli ve eğlenceli bir parçası haline gelebilmesi için her iki insan için de işe yarayan bir programa bağlı kalmanızı önerir. Seksi zamanlar planlamak, ikinize de dört gözle bekleyecek bir şey verir. Her şey tutumla ilgili. Ön sevişmeyi de atlamayın - mesajlar, metinler, ipuçları, ince hatırlatıcılar, işleri yoluna koymanın iyi yollarıdır.


5. Aşırı “neden” sorularını en aza indirin.

Tecrübelerime göre çoğu kadın nedenini bilmeyi sever, bu yüzden bu soruyu sorma eğilimindeyiz. Erkekler bu tür soruları sevmezler çünkü çoğu zaman cevabı bilmezler. "Bunu neden yaptın" veya "neden böyle bir pislik gibi davranıyorsun", kimsenin yararına olmayan yaygın bir sorudur. 

Bazı erkekler ya cevabı bilmiyor ya da sana söylemek istemiyor. Bu olumsuz bir duygusal ortam yaratır.

Sherrie Campbell, PhD, "Bir erkekle iletişim kurarken, olumlu bir duygusal ortam yaratmak için elinizden gelenin en iyisini yapın" diye açıklıyor.


6. Bilmesini istediğiniz şeyi ona öğretin.
Kocanızın herhangi bir davranışı değiştirmesini istiyorsanız, onun yerine (güzel bir şekilde) ne istediğinizi söyleyin. Bu zaman ve biraz sabır gerektirir, ancak cömertçe karşılığını verir. 

Örneğin: Sizin için seçtiği tatil hediyelerini kendi başına iade etmek istemiyorsanız, ona yardım edin. Listeler, gerçekten net ipuçları veya birlikte alışveriş yapmak ikinizin de stresini azaltabilir. Senin mutlu olmanı, bir dönüş için hayal kırıklığına uğramamanı ve hüsrana uğramamanı istiyor. Ona ne istediğini göster ve o çok minnettar olacak. Erkekler tahmin etmeyi pek sevmez.

7. Bir şeyi doğru yaptığında ona söyleyin.
Ona net sinyaller verin. Ona az önce yaptığı veya söylediği şeyi ne kadar takdir ettiğinizi, sevdiğinizi veya önemsediğinizi söyleyin. Bu, bir erkeğin sizinle birlikte bir kazanan olduğunu hissetmesini sağlar. Evet, hepimiz kazanmayı severiz, ancak bir adam kazanma ihtimalinin olmadığına inanıyorsa nadiren oynar.

Takdiriniz ile liberal olun ve ona bol bol teşekkür etmeyi unutmayın!