Kadri Gürsel tahliye edildi

Tarih : 26 Eylül 2017, Salı 01:58 Son Güncelleme : 26 Eylül 2017, Salı 01:58
Kadri Gürsel tahliye edildi

Cumhuriyet davasında Kadri Gürsel'in tutuksuz yargılanmasına karar verilirken, Kadri Gürsel tahliye edildi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Cumhuriyet gazetesi yazar, yönetici, muhabir ve çalışanlarının yargılandığı davanın 3'üncü duruşması bugün Çağlayan Adliyesi'nde görüldü.


Duruşma savcısı Hacı Hasan Bölükbaşı, Ahmet Şık, Murat Sabuncu ve Kadri Gürsel'in de arasında olduğu 6 tutuklu sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti. Mahkeme savcının görüşüne karşı sanık ve avukat beyanlarıyla devam etti.


ARA KARAR AÇIKLANDI: KADRİ GÜRSEL'E TAHLİYE
Savcının talebinin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti tutuklu sanıklar; Ahmet Şık, Murat Sabuncu, Akın Atalay, Emre İper ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Kadri Gürsel'in ise tahliye edilmesine karar verildi.
Mahkeme tahliye taleplerinin değerlendirilmesi için 22.30'a kadar ara verdi. Kadri Gürsel'in ise tahliye edilmesine karar verildi.


Duruşma 31 Ekim saat 09.30'a ertelendi.


STAR VE AKŞAM GAZETELERİNE SUÇ DUYURUSU
Star ve Akşam Gazeteleri'nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı, 'Tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi' şeklindeki atılan twitlerle ilgili mahkeme başkanı; 'Star ve Akşam gazetelerinin kendi kendine işgüzarlık yaparak yorum yapması, öngörüde bulunması ile ilgili basın bürosuna suç duyurusunda bulunduk' dedi.KADRİ GÜRSEL'DEN TAHLİYE SONRASI İLK AÇIKLAMA
Cumhuriyet Davası'nın 3. duruşmasına tahliye edilen Yayın Danışmanımız Kadri Gürsel, Silivri Cezaevi'nden çıktı. Tahliye sonrasında açıklama yapan Gürsel, 'Çok fazla sevinecek bir durum da yok. Haksız mesnetsiz suçlamalarla tutuklanan Cumhuriyet çalışanları söz konusu.' diye konuştu.

Kadri Gürsel, tahliye sonrası Siliviri Cezaevi önünde şöyle dedi:


'Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum, bize bir kez daha dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdiler. Bu kamuoyu bu sayede oluştu. Geride bıraktığım dört arkadaşım adına da bunları size iletiyorum. Çok fazla sevinecek bir durum da yok. Haksız mesnetsiz suçlamalarla tutuklanan Cumhuriyet çalışanları söz konusu.'