Kalk Gidelim Dizisine RTÜK'ten Teşekkür Mektubu!

Tarih : 23 Ocak 2020, Perşembe 14:06 Son Güncelleme : 23 Ocak 2020, Perşembe 14:06
Kalk Gidelim Dizisine RTÜK'ten Teşekkür Mektubu!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), verdiği ceza ile değil, bu defa gönderdiği teşekkür mektubuyla dikkatleri çekti. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, o diziyi köşesinde açıkladı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) teşekkür mektubu yolladığı diziyi köşesinde açıkladı.

Ali EYÜBOĞLU / MİLLİYET

RTÜK’ten ceza değil teşekkür alan dizi

Seyirci şikayetleri ve izleme biriminin raporları doğrultusunda bazı dizilere ceza yağdıran Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT 1’de yayınlanan ‘Kalk Gidelim’e teşekkür mektubu gönderdi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, projenin yapımcısı Eyüp Üstün’e gönderdiği mektupta neler mi yazdı? A4 kağıda tam sayfalık yazıdan seçtiğim bölüm şöyle:

“Devlet televizyonumuzda yayınlanan ‘Kalk Gidelim’ isimli yapımınız keyifle takip edilen, nadide bir aile dizisidir. Malumunuz, aileye değer veren, yücelten yapımların artırılması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Sizi ve firmanızı, aile hassasiyetini gözeterek ekrana taşıdığınız bu diziden dolayı RTÜK olarak takdir ediyoruz. Aile ve çocuk dostu yapımları destekleme kararımızı alırken ‘Kalk Gidelim’ benzeri dizileri hayal etmiştik. Daha destek projemizi devreye almadan sizlerin gönüllü olarak böyle bir yapımı izleyicinin beğenisine sunmasından dolayı zat-ı alinizi tebrik ediyorum. Milli ve manevi değerlerimizi korumak adına ortaya koyduğunuz konular, seçtiğiniz karakterler ve sergilediğiniz sahneler bizlere ‘İşte budur’ dedirtmeyi başardı. Aile ve toplumsal değerler konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.”