Koç Ailesinde Acı Gün!

Tarih : 15 Eylül 2020, Salı 12:32 Son Güncelleme : 15 Eylül 2020, Salı 12:32
Koç Ailesinde Acı Gün!

Merhum işadamı Vehbi Koç'un küçük kızı ve İnan Kıraç'ın eşi Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Suna Kıraç, uzun yıllardır mücadele ettiği ALS hastalığına yenik düştü.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Merhum işadamı Vehbi Koç’un küçük kızı ve İnan Kıraç’ın eşi olan Suna Kıraç, 1999’da bir, 2001’de de iki kez solunum yetmezliği teşhisiyle yoğun bakıma alınmıştı.

Son günlerde sağlık durumu giderek kötüleşen Kıraç'ın bu sabah hayatını kaybettiği öğrenildi.

Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İnan Kıraç ile evli ve bir kız çocuğu annesi olan Vehbi Koç’un küçük kızı olan Suna Kıraç, 19 yaşından beri iş hayatının içinde.

Söyleşilerinde “Geçmişine sahip çıkmayan geleceği kotaramaz” ilkesini yaşamına yansıttığına dikkati çeken Kıraç, aynı zamanda Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu, Koç Üniversitesi, Türk Eğitim Vakfı, Robert Koleji Mütevelli Heyeti, Eğitim Gönüllüleri Vakfı Kurucu Üyeliği ve Türkiye Aile Planlaması Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği’ni de yürütüyordu.

Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, vefat haberini topluluğa, "Yaşamını ailesine, Koç Topluluğu'na ve bu ülkeye adamış olan çok değerli Suna Kıraç'ı uzun yıllardır mücadele ettiği hastalığı nedeniyle bu sabaha karşı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz" diyerek duyurdu.