Kral FM Afrikalı Ali'nin Görevine Son Verdi!

Tarih : 24 Ocak 2018, Çarşamba 13:00 Son Güncelleme : 24 Ocak 2018, Çarşamba 13:00
Kral FM Afrikalı Ali'nin Görevine Son Verdi!

Kral FM'de Geçen gün canlı yayında sarfettiği sözlerle büyük tepki toplayan Afrikalı Ali ismiyle bilenen radyocu Ali Şentürk'ün görevine son verildi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Kral FM'de canlı yayında "Operasyona itiraz eden, sesini çıkaran ister gazeteci, ister Milletvekili olsun vurun" sözleri ile büyük tepki toplayan Afrikalı Ali ismiyle bilenen radyocu Ali Şentürk'ün görevine Kral Radyolar Grubu son verdi.


Sosyal Medya'da büyük tepki çeken sözlerinden sonra Kral Grubu bir duyuru yayınlayarak şu sözlerle Afrikalı Ali'nin sözlerine tepki göstermişti ; "Canlı yayın yapan bu programcının akıl dışı sözlerinin hiçbir şekilde tarafımızdan değil kabulü, en ufak bir şekilde tartışma konusu dahi yapılması mümkün değildir.

Bunu bütün varlığımızla ve inancımızla reddediyoruz. Ülkemizin milli birlik ve bütünlüğüne olan inanç ve bağlılığımızı, en ufak bir şekilde zedeletmeyeceğimizi, buna dil uzatmaya tevessül edenleri de milletimiz huzurunda bir kez daha lanetlediğimizi tekrarlamak istiyoruz."

Ali Şentürk bu gün itibariyle açığa alındı ve yayınlara çıkarılmadı. Afrikalı Ali'nin önümüzdeki hafta kurumla ilişiği tamamen kesilecek.