KYK Burs Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

Tarih : 16 Kasım 2019, Cumartesi 12:08 Son Güncelleme : 16 Kasım 2019, Cumartesi 12:08
KYK Burs Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

Son dakika haberine göre, 2019 KYK burs sonuçları açıklandı. KYK burs sonuçlarının açıklandığını Bakan Kasapoğlu, resmi Twitter hesabından duyurdu. Öğrenciler e-devlet şifresi ile ya da sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden KYK burs sonuçlarını sorgulayabiliyor. İşte KYK burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı...

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Twitter hesabından 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Kasapoğlu, "Beklediğiniz an geldi! Kredi/burs başvuru sonuçları açıklandı. Her zaman olduğu gibi binlerce gencimize geleceklerini inşa ettikleri bu süreçte destek vereceğiz ve onların yanında olmaya devam edeceğiz. Hepinize başarılı bir eğitim dönemi dilerim." paylaşımında bulundu. İşte 2019 KYK kredi burs başvuru sonuçları sorgulama ekranı...

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. KYK burs başvuru sonuçları https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden sorgulanabilir.

KYK 2019 BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından burs/kredi ödeniyor.

Öğrencilerin öğrenim kredisi veya bursu, 2020 Ocak itibarıyla lisansta 550, yüksek lisansta 1100, doktorada ise 1650 lira olarak uygulanacak.

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATACAK?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.