Mine Ayman Best FM Röportajı

Tarih : 07 Kasım 2009, Cumartesi 09:39 Son Güncelleme : 15 Ağustos 2017, Salı 09:39
Mine Ayman Best FM Röportajı

BEST FM'İN SEMPATİK SUNUCUSU MİNE AYMAN İLE HOŞ BİR SOHBET GERÇEKLEŞTİRDİK. SAMİMİ CEVAPLARLA İŞTE MİNE AYMAN...

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

BEST FM'İN SEMPATİK SUNUCUSU MİNE AYMAN İLE HOŞ BİR SOHBET GERÇEKLEŞTİRDİK. SAMİMİ CEVAPLARLA İŞTE MİNE AYMAN...
Mineccim adınıza uygun hoş bir isim. Program formatına da uygun. Nasıl çıktı bu fikir?


Mine AYMAN : Best FM'de program yapmaya başlayacağım zaman radyodaki arkadaşlarımla birlikte programıma isim arıyorduk, birden prodüksiyon müdürüm "programının ismi Mineccim olsun" dedi, ben önce şaka yapıyor sandım, sonra ciddi olduğunu ve bu ismin harika bir fikir olduğunu fark ettim, böylece Best FM'de Mineccim hayat bulmuş oldu.
Radyoculuk öz geçmisiniz hakkında bilgi alabilir miyiz?


Mine AYMAN : 14 yaşımdayken yani daha liseye giderken radyoculuğa merak sardım ve bir yerel radyoda çocuk sesimle program yapmaya başladım. Yaptığım program o kadar çok sevildiki ve ben bu işi o kadar çok sevdim ki bundan sonra ben radyo programcısıyım dedim ve bu yola baş koydum. O gün bugündür bir çok radyoda program yaptım ve 3 yıldır Best FM'de çok sevdiğim işime devam ediyorum.
Radyoculuk yaşamınızda unutamadığınız bir anınız oldu mu? Paylaşır mısınız?


Mine AYMAN : Uzun zamandır radyo programcısıyım ve tabii ki çok fazla anım var ama hangisini anlatacağıma karar veremediğim için onları kendime saklıyorum :)
Yeni yeni Airport Tv'de programlarınız da başladı. Sizi tebrik ederiz. Radyo ve televizyonu düşündüğümüzde kendinizi nerede daha rahat hissediyorsunuz?
Mine AYMAN : Tabii ki radyoda çok rahatım çünkü çocukluğumdan beri bu işi yaptığım için mikrofonu açtığımda arkadaşlarımla konuştuğum gibi dinleyicilerimle sohbet ediyorum ve anonslarımı yapıyorum. Radyom evim gibi, programım sevgilim gibi, dinleyicilerim arkadaşlarım gibi. Televizyonda ise daha çok yeniyim ama televizyon programım olan Hit Pazarı'nı da çok seviyorum. Televizyonda konuştuklarınız kadar görüntünüze ve hareketlerinize de dikkat etmeniz gerekiyor, bu yüzden ekranda bazen çok rahat olunamayabiliyor ama yakın zamanda televizyonda da başarımı tam anlamıyla göstereceğimi düşünüyorum.
Sizce ülkemizde insanların radyoya bakış açısı nasıl?
Mine AYMAN : Genelde radyo dinleyicisi radyoyu vakit geçirmek için dinliyor. Özellikle, yoldayken trafikte radyo dinlemek en iyisi, yoksa geçmez o sıkıntılı saatler. Bu yüzden bence genelde eğlenceli programlar yapmak lazım, dinleyenlere enerji vermek lazım, ayrıca ufak tefek haberlerden de bahsedip gündemi takip etmek ve bilgi vermek lazım, işte ben programımda bunları yapıyorum ve hafta sonunda bu yüzden çok tercih ediliyorum.
Radyo dinliyor musunuz? Türkiye'de en beğendiğiniz radyocu kim?Mine AYMAN : Trafikte sürekli radyo dinliyorum, ben bir programı dinlemekten ziyade yolda şarkı dinlemeyi tercih ediyorum bu yüzden sürekli radyolar arasında sevdiğim şarkıları bulana kadar zap yapıyorum. Beğendiğim programcılar tabii ki var, yoldayken onların program saatlerine denk gelirsem mutlaka Bay J'yi ve Cem Ceminay'ı severek ve gülerek dinliyorum.

Mineccim programını ileride bir televizyon programı halinde planlamayı düşünüyor musunuz?Mine AYMAN : İleride kadınlara özel içinde Mineccim'de olduğu gibi Astrolojinin çok fazla olacağı bir program hazırlamak istiyorum. Umarım bu projeyi yakın zamanda hayata geçirebilirim.
Son olarak Oydar hakkında düşüncelerinizi alabilir miyiz?Mine AYMAN : Çok güzel ve şık bir site, radyoculuk sektörünün böyle bilgi veren ve radyocuları bir araya getiren sitelere ihtiyacı var, başarılarınızın devamını diliyorum. Benimle bu güzel röportajı yaptığınız için de çok teşekkür ediyorum.