Modifiye Zebra Görünümlü Eşek Alay Konusu Oldu!

Tarih : 27 Temmuz 2018, Cuma 13:23 Son Güncelleme : 27 Temmuz 2018, Cuma 13:23
Modifiye Zebra Görünümlü Eşek Alay Konusu Oldu!

Mısır'ın başkenti Kahire'de bir hayvanat bahçesi, eşeği modifiye ederek zebraya çevirdi. Hayvanat bahçesi iddiaları yalanlasa da, eleştiri oklarının ve geyiklerin hedefinden kurtulamadı.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Mısır'ın başkenti Kahire'de evrim teorisi kapsamında eşek ve zebraların aynı atadan geldiğini kanıtlamaya yönelik bir araştırma için gerçekleştirildiğine inanmak istediğimiz bir vaka yaşandı.

Başkent Kahire bulunan bir hayvanat bahçesinde, yüzünden boya akan eşeğin, zebra olarak yutturulması için ufak makyaj operasyonlarına maruz kaldığı öne sürüldü. Hayvanat bahçesi müdürü iddiaları yalanladı ve 'Bizde zebraya zebra, eşeğe eşek derler' temalı birkaç kelam etti.


Zebra modifiyeli eşek skandalı, hayvanat bahçesini ziyaret eden 18 yaşındaki Mahmoud Sarhan'ın Facebook'ta paylaştığı görüntülerin ardından patlak verdi.


Mahmoud Sarhan'ın fotoğrafladığı zebra modifiyeli eşeğin yüzünden ve kulaklarından boya ve kulaklarının zebrayı andırmaması gibi detaylar fotoğrafın internette viral haline gelmesine yol açtı.


Mahmoud Sarhan paylaştığı fotoğrafa 'Ülkede ahmaklık çıtası iyice yükseldi, buraya özgü bir eşeği getirip boyamışlar ve zebra diye yutturuyorlar' notunu düştü.

Hayvanat bahçesi tüm dünyaya yayılan zebra modifiyeli eşek iddialarını yalanladı ve hayvanların son derece iyi koşullar altında bakıldıklarını söyledi.

Zebra modifiyeli eşek bir hayvanat bahçesinde gerçekleşen ilk kandırma vakası değil. 2013 yılında Çin'deki bir hayvanat bahçesi de, çok tüylü bir köpeği aslan olarak yutturmaya çalışsa da, köpek havlayınca tüm büyü bozulmuştu.