Muğla'da 5 büyüklüğünde deprem

Tarih : 23 Kasım 2017, Perşembe 02:33 Son Güncelleme : 23 Kasım 2017, Perşembe 02:33
Muğla'da 5 büyüklüğünde deprem

Muğla'nın Ula ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 23.22'de merkez üssü Muğla'nın Ula ilçesi olan 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.Deprem yaklaşık yerin 12,19 kilometre derinliğinde meydana geldi.Vali Civelek'ten açıklama

Muğla Valisi Esengül Civelek, Ula ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını bildirdi.Vali Civelek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, an itibarıyla ilçede herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığını belirtti.Bölgeden 112 Acil Çağrı Merkezine yapılmış herhangi bir arama kaydının da olmadığını vurgulayan Civelek, "Ula Kaymakamımız tüm mahalle muhtarları ile yaptığı görüşmede şu an için herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını teyit etmiştir." ifadesini kullandı.Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 23.22'de merkez üssü Muğla'nın Ula ilçesi olan 5 büyüklüğünde sarsıntı kaydedilmişti. Deprem, yerin yaklaşık 12,19 kilometre derinliğinde meydana geldi."Bayağı şiddetli hissettik"

Muğla'nın Ula ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem sonrasında bazı ilçe sakinleri sokağa çıktı.Esnaf Melik Önder, AA muhabirine, işlettiği büfede otururken deprem olduğunu belirterek, "5-10 saniye sallandık ama çok şükür herhangi bir şey yok. Herkese geçmiş olsun." dedi.Önder, deprem anında boş olan sokaklara, ilerleyen dakikalarda bazılarının çıkmaya başladığını söyledi.Aslı Kabak ise deprem sırasında arkadaşlarının evinde olduğunu dile getirerek, bir anda ayağa kalktıklarını, sallanmaya başladıklarını söyledi. Sarsıntının giderek artmaya başladığını dile getiren Kabak, "Korktuk, dışarı çıktık. Bir süre sonra tekrar eve girdik. Deprem sanki bir dakika sürdü gibi geldi. Bayağı şiddetli hissettik." diye konuştu.