Muhterem Nur : Müslüm Beni Gözüyle Dahi Aldatmadı

Tarih : 16 Kasım 2017, Perşembe 22:07 Son Güncelleme : 16 Kasım 2017, Perşembe 22:07
Muhterem Nur : Müslüm Beni Gözüyle Dahi Aldatmadı

2013 yılında aramızdan ayrılan usta sanatçı Müslüm Gürses’in ölümüyle çok sarsıldığını belirten Muhterem Nur, ölüm acısının hiç geçmediğini söyledi.

Kaynak : Medya Alemi Editör : Medya Alemi

2013 yılında aramızdan ayrılan usta sanatçı Müslüm Gürses’in ölümüyle çok sarsıldığını belirten Muhterem Nur, ölüm acısının hiç geçmediğini söyledi. 

 
Yaşadığı zor günleri “Onsuz yaşamak mümkün değil. Yalnızım, bu dünyadan hiçbir zevk almıyorum. Müslüm’ün olmayışı beni çok sarstı. O benim için dağlar kadar büyüktü” sözleriyle özetleyen Muhterem Nur CRI TÜRK FM’den Elif Sevil Orhanlı’ya konuştu. 
 
Müslüm Gürses’in bilinmeyenlerini anlatan Muhterem Nur, “Aslında ikimizde yalnızdık ama birlikte kocaman bir dünya yarattık” dedi.

“MÜSLÜM BENİ GÖZÜYLE BİLE ALDATMADI, BİR ELMANIN İKİ YARSI GİYDİK”

“Müslüm çok anlayışlı bir eşti. Beni hep sevdiğine inanıyorum. Dünyadaki bütün insanlar onu seviyordu o da beni seviyordu. Bende bütün beni sevenleri bıraktım onu seçtim. Ben hasta olduğumda o benden daha kötü olurdu. Birbirimizin hayatındaki tüm değerleri karşılıklı sahiplendik. O kadar şöhrete rağmen hiç değişmedi sevgisi. Etrafında çok kadın olmasına rağmen Müslüm beni gözüyle bile aldatmadı.” 

“BENİM ÇOCUĞUM OLMUYORDU”
“Mutlu bir evliliğimiz vardı ama çocuğumuz olmadı. Bu benden kaynaklanan bir durumdu. Çocuğum olmadığı için Müslüm yanımda çocuk sevmezdi. O kadar ince ruhlu, anlayışlı bir eşti. Çocuğum olmadığı için hiç üzülmedim hatta sevindim. Bana bir şey olsa çocuk yalnız kalacaktı. Yalnızlığın ne demek olduüunu ben çok iyi biliyorum. Ayrıca bana bir şey olduğunda babası başka bir kadınla evlenecekti. Belki iyi bakılmayacaktı. Hala görüyoruz çocuklar üvey anne tarafından hırpalanıyor. Ayrıca evlat edinmeyi hiç düşünmedim. İnsanın kendi evladından bile hayır gelmiyor. Şimdi ise beni yalnız bırakmyan Müslüm’ün hayranları çocuklarım gibi.
Muhterem Nur


“EVLİ OLDUĞUMUZU UZUN YILLAR SAKLADIK”
“Uzun süren birlikteliğimizin ardından Müslüm’e ben evlenme teklif ettim. Hiç düşünmeden kabul etti. Bir hafta içerisinde hazırlık yapıp kimseye haber vermeden Beykoz’da evlendik. Ailemden bile sakladım. Uzun yıllar herkes hayat arkadaşı olarak bildi bizi evli olduğumuzu sonradan anladılar. Bunu özellikle ben saklamak istedim. Müslüm bir sanatçıydı bana ait değildi halka aitti. Özellikle onu seven kadın hayran kitlesi onu hayalinde yaşatiyordu. Eğer söyleseydik bu sevgi belki azalırdı. Aramızda bu konudan dolayı hiç sorun çıkmadı. Kadın hayranlarının onu sevmesi beni umutlandırıyordu. Onların sevgisi bizi hep besledi.”

“MÜSLÜM GÜRSES BELGESEL İZLEMEYİ ÇOK SEVERDİ”
“Birlikteyken çoğu zaman insanlardan uzak kalmayı tercih ediyorduk. Yurt dışı seyahatlarine çok giderdik. Dünyayı gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ikimizde severdik. Bol bol müzik dinlerdi, şarkılarına çalışırdı. En sevdiği şey belgesel izlemekti.
Müslüm aşırı derecede sigara içerdi. Son zamanlarda dört paket içmeye başlamıştı. Hastaneye yattıktan sonra bir ay içmedi bıraktı ama son günleriymiş nereden bilecektik.”

“SANAT CAMİASI ÇOK VAFASIZ”
“Sanat camiası gerçekten çok vefasız. Müslüm öldükten sonra her gün evimizi aşındıranlar dahi gelmemeye başladı. Dostluklar yavaş yavaş gidiyor. Burhan Bayer ve Muhteşem Candan dışında kimse yok. Sürekli arayıp sorarlar. Ayrıca beni arayanlar para diye aramasınlar. Benim paraya ihtiyacım yok kendime göre bir geliim var.”

“MÜSLÜM’ÜN HAYATI FİLM OLUYOR”
“Müslüm hayatını konu alan film için çok çalışıyorlar. Müslüm’ü Timuçin Esen beni de Zerrin Tekindor canlandıracak. Her ikiside çok başarılı ve iyi oyuncular ama benim aklımda başka isimler vardı. Özgü Namal, Gökçe Bahadır gibi kadın oyuncular vardı. Onlar da değerlendirilebilirdi. Diğer yandan senaryo çok iyi iyi bir iş çıkacağını düşünüyorum heyecanla bekliyorum.